گوگل

گوگل و ساخت یک‌‌‌ هاب فناوری بزرگ و پیشرفته در Mountain View

شرکت گوگل از تصمیم خود برای تبدیل 40 هکتار از زمین‌های تحت مالکیت خود در مانتین ویو به یک ‌‌‌هاب بزرگ فناوری خبر داد.

به گفته آلفابت، شرکت مادر گوگل، این کمپ که تقریبا شبیه به یک شهر طراحی شده، به مرکزی با کاربردهای مختلف تبدیل خواهد شد و بخش‌هایی مختلفی همچون فروشگاه‌های این شرکت، ساختمان‌های اداری، سالن‌های اجتماع و کنفرانس و همچنین خانه‌هایی را برای سکونت در خود جای خواهد داد.

همچنین در این پروژه که با نام کامل Middlefield Park Master Plan شناخته ‌‌می‌شود، فضای بزرگی برای احداث ساختمان‌های تجاری و همچنین مسکونی در نظر گرفته شده که به گفته گوگل، بین 1675 تا 1850 خانه در آن ساخته خواهد شد. این شرکت اعلام کرد که 20 درصد از فضای مسکونی این‌‌‌ هاب فناوری با قیمت‌های ارزان به افراد واگذار خواهد شد.

گوگل همچنین اعلام کرد که بسیاری از از فضاهای عمو‌‌می‌این شهر کوچک فناوری، در دسترس عموم قرار دارد که در آن ‌‌می‌توانند از مراکز تفریحی و پارک‌های احداث‌شده استفاده کنند.

مایکل تایموف، از مدیران ارشد گوگل در این پروژه عنوان کرد که این‌‌‌ هاب، همواره به عنوان یکی از ایده‌ها مطرح بوده تا بتوان فضایی را با کاربردهای مختلف ایجاد کرد که در آن دسترسی به تما‌‌می‌بخش‌ها به راحتی و در کمترین زمان ممکن امکان‌پذیر باشد.

گوگل به دنبال ساخت یک‌‌‌ هاب فناوری بزرگ و پیشرفته در مانتین ویو

گوگل در این پروژه با یکی از شرکت‌های استرالیایی معتبر در زمینه ساخت‌وساز به نام LandLease همکاری دارد. این طرح تقریبا یک سال بعد این اتفاق مطرح شد که ساندار پیچای مدیرعامل گوگل اعلام کرد که این شرکت یک میلیارد دلار را برای ساخت حداقل 1500 خانه جدید در Bay Area سان فرانسیسکو سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در این منطقه، بیش از 45 هزار نفر از کارمندان شرکت گوگل زندگی ‌‌می‌کنند.

گوگل به دنبال ساخت یک‌‌‌ هاب فناوری بزرگ و پیشرفته در مانتین ویو

منبع
CNBC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا