بازی

برگزاری اولین دوره مسابقات آنلاین فیفا ۲۰ در ایران

اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک با مسابقات فیفا ۲۰ توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این مجموعه با همکاری بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدئوهای گیمی و گیم استریم در ایران، به منظور نزدیک‌تر کردن بازیکن‌های بازی‌های آنلاین به یکدیگر و فراگیری مسابقات ورزش‌های الکترونیک، مسابقه‌ای بزرگ با محوریت بازی پرطرفدار فیفا برگزار می‌کند. با توجه به شرایط، این مسابقات به صورت آنلاین برگزار خواهند شد تا علاقه‌مندان بتوانند بدون دغدغه، در آن شرکت کنند.

دور مقدماتی مسابقات فیفا ۲۰، به صورت آنلاین و با کنسول پلی استیشن ۴ و دور نهایی هم به صورت حضوری در شهر تهران برگزار خواهد شد. بازی‌ها در قالب ۸ گروه ۱۲۸ نفری پیش خواهد رفت که در مجموع یک هزار و ۲۴ نفر می‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

دور مقدماتی این مسابقات از ۲۲ تا ۲۹ مرداد برگزار و دور نهایی روز ۲۸ شهریور با حضور ۱۶ بازیکن برتر (۲ بازیکن برتر هر گروه) به صورت حضوری در تهران انجام می‌شود تا تکلیف نفرات برگزیده مشخص شود.

این دوره شامل جوایز نقدی است که توسط اسپانسرها به نفر اول تا پنجم اهدا می‌شود.

فیفا یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ورزشی میان طرفداران فوتبال در تمام دنیاست. براساس آمار و ارقام سال ۹۶ مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)  از مجموع ۲۸ میلیون نفر بازیکن بازی‌های آنلاین ایرانی، ۲۵ درصدشان طرفدار بازی فیفا هستند و این بازی را روی پلتفرم کنسول یا رایانه تجربه کرده‌اند.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا