اپل

اپل در تلاش برای فراهم کردن امکان اتصال میان دو آیپد

اخیرا اطلاعات مربوط به پتنتی جدید متعلق به اپل منتشر نشده که امکان ارتباط میان آیپد و استفاده از آن‌ها به عنوان یک دستگاه را برای کاربران فراهم می‌کند.

اگر این طراحی راه خود را از پتنت‌ها به دنیای واقعی باز کند، می‌تواند خبری خوبی برای آن دسته از کاربرانی باشد که مدام از آیپد پروهای خود در محل کار استفاده می‌کنند چراکه می‌تواند قابلیت‌های بیشتری را در اختیارشان بگذارد و بر کاربردهای این تبلت بیفزاید. اما در خصوص این پتنت باید گفت که می‌توان به سه شیوه از آن بهره برد.

استفاده از آیپدها به عنوان دو نمایشگر متصل به هم

اگر محیط نمایشگر یک آیپد برایتان کوچک است، می‌توانید با بهره‌گیری از این راهکار، آن را به نمایشگر یک آیپد دیگر متصل کرده و گسترش دهید. درواقع، چیزی شبیه به استفاده همزمان از دو مانیتور که این روزها توسط بسیاری از کاربران در محیط‌های کاری و حتی خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این قابلیت می‌تواند به طور خاص برای طراحان، ویرایشگرهای ویدیویی، گیمرها و محققان پروژه‌های تحقیقاتی و برنامه‌نویسان بسیار کاربردی باشد. در این پتنت آمده که با برقرار شدن ارتباط میان دو آیپد، می‌توان هرگونه اطلاعات را میان دو دستگاه ردوبدل کرد و یا حتی از توان سخت‌افزاری دستگاه‌ها نیز در کنار هم بهره برد.

استفاده از آیپدها در کنار هم همانند یک کتاب

این شیوه با راهکار قبلی شباهت‌های زیادی دارد اما با این تفاوت که اینبار، آیپدهای به صورت عمودی به هم متصل می‌شوند. در واقع، در این روش می‌توانید از دو آیپد به عنوان یک آیپد مجهز به نمایشگر دوگانه استفاده کنید.

استفاده از آیپدها در کنار هم همانند یک کتاب

چیزی که امروزه با عرضه گوشی‌های تاشو بر سر زبان‌ها افتاده و به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا از این طریق، امکان استفاده از دستگاه‌هایی با نمایشگرهای تاشو را با کمترین دردسر برای کاربران خود فراهم کند. از طرفی دیگر، می‌توان از این شیوه اتصال میان دو آیپد، برای خواندن انواع کتاب‌ها و مجلات بویژه برای کودکان بهره برد.

استفاده از یک آیپد به عنوان کیبورد

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، گزینه دیگر استفاده از یکی از آیپدها به عنوان نمایشگر است. به نظر می‌رسد که حتی می‌توان از یک گوشی آیفون مجهز به نمایشگر بزرگ نیز برای این منظور استفاده کرد. اگرچه این ایده کمی‌عجیب به نظر می‌رسد اما می‌تواند کاربران را از اتصال هر گونه کیبورد به دستگاه برای تایپ کردن بی‌نیاز کند.

استفاده از یک آیپد به عنوان کیبورد

در همه این طرح‌ها، اپل از یک لولا برای برقراری اتصال میان این دو تبلت بهره گرفته که هر کدام با ساختاری مشخص به بدنه تبلت‌ها متصل خواهند شد. به طور کل، می‌توان گفت که این ایده می‌تواند برای دارندگان آیپد و آن‌هایی که به دنبال اضافه کردن قابلیت‌های جدید به این تبلت هستند، بسیار کاربردی باشد.

 

منبع
iDropnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا