اینترنت

چگونه مصرف اینترنت موبایل با تعرفه آزاد را غیرفعال کنیم؟

تمام شدن بسته اینترنتی و بی‌خبر بودن کاربر از اتمام آن، می‌تواند هزینه‌های نسبتا زیادی را روی دست کاربر بگذارد. چرا که پس از پایان یافتن بسته اینترنتی، مصرف اینترنت به‌صورت خودکار با تعرفه آزاد حساب می‌شود و برای هرگیگابایت دانلود در سیم‌کارت‌های اعتباری، این رقم ۶۳ هزار تومان است. این در حالی است که هر گیگابایت بسته اینترنت قیمتی حدود ۳۰۰۰ تومان دارد. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از مصرف ناخواسته دیتا بر اساس تعرفه آزاد، غیرفعال کردن آن است.

اما چگونه مصرف اینترنت موبایل با تعرفه آزاد را غیرفعال کنیم؟ پیمان قره‌داغی -مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار کرد: بعد از شکایت‌های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم کرده است تا مشترکان این اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

وی در مورد نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد گفت: مشترکان همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* می‌توانند پس از اتمام بسته اینترنت، امکان مصرف اینترنت به صورت آزاد را غیرفعال کنند.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری افزود: از آنجا که یکی از مشکلات همیشگی کاربران تلفن‌های همراه که گاهی بار مالی زیادی برای آنها تحمیل می‌کند؛ قطع نشدن اینترنت همراه بعد از تمام شدن بسته‌های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، رگولاتوری با هدف شفاف‌سازی، مدیریت هزینه‌ها و جلوگیری از مصرف اینترنت با تعرفه آزاد برای کاربران، اپراتورها را ملزم کرده است این کدهای دستوری را ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا