تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

اپلیکیشن زوم رکورد تیک تاک در تعداد دانلود را شکست

اپلیکیشن ویدیوکنفرانس زوم توانست رکورد بیشترین تعداد دانلود یک اپلیکیشن در سیستم عامل آی او اس را به نام خود ثبت کند.

به گزارش مرکز تحقیقاتی Sensor Tower، اپلیکیشن زوم که در طی ماه‌های اخیر و به لطف همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، رشد غیرمنتظره‌ای را تجربه کرد، توانست رکورد بیشترین تعداد دانلود در پلتفرم آی او اس را در طی یک بازه زمانی سه ماهه بشکند.

طبق این گزارش، در بین روزهای یکم آوریل تا سی‌ام ژوئن، میزان دانلود این اپلیکیشن بالغ بر 94 میلیون بار عنوان شده است. در طی ماه های اخیر، بخش عمده‌ای از دانلودهای زوم از سوی کاربران هندی و به دنبال آن کاربران آمریکایی بوده است که بیشترین تعداد دانلود را به خود اختصاص داده‌اند.

در این میان، برای اپلیکیشن تیک تاک نیز در سه ماهه قبل، حدود 67 میلیون دانلود ثبت شده که عدد قابل توجهی برای این اپلیکیشن چینی محسوب می‌شود. با این حال، مرکز تحقیقاتی Sensor Tower در این خصوص نوشت که تاکنون تعداد دانلود هیچ یک از اپلیکیشن‌های غیربازی در یک بازه زمانی سه ماهه، از مرز 50 میلیون عبور نکرده بود. اما شاهدیم که هم تیک تاک و هم زوم توانستند این رکورد را بشکنند.

اگر بخواهیم تعداد دانلودهای زوم در گوگل پلی استور را نیز حساب کنیم، می‌بایست این اپلیکیشن را در کنار تیک تاک و پوکمون گو قرار دهیم که توانستند از مرز 300 میلیون دانلود در طی یک سه ماهه عبور کنند. در گزارش Sensor Tower، اطلاعات جالب دیگری نیز در رابطه با تعداد دانلودهای اپلیکیشن‌ها اشاره شده به طوری که طبق گفته این مرکز، در سه ماهه دوم سال 2020، شاهد بیشترین تعداد دانلود اپلیکیشن‌ها بودیم که رکورد جدیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

به گفته این مرکز، بالغ بر 37.8 میلیارد دانلود اپلیکیشن در این بازه زمانی ثبت شده که سهم آی او اس از این میزان، 9.1 میلیارد دانلود و سهم گوگل پلی نیز 28.7 میلیارد دانلود بوده است. همچنین برای اولین بار، تعداد دانلودهای مربوط به اپلیکیشن‌های گوگل از میزان دانلودهای مربوط به اپلیکیشن‌های فیسبوک فراتر رفت.

شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان، منجر به رشد قابل توجه میزان استفاده کاربران از اپلیکیشن‌ها شده و در این میان، اپلیکیشن‌های سرگرمی‌همانند تیک تاک و یا اپلیکیشن‌های ویدیوکنفرانس چون زوم، با استقبال بیشتری از سوی کاربران مواجه شدند.

منبع
Mashable

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا