اپلچگونه

چگونه اپلیکیشن ها را از صفحه اپلیکیشن های آیفون پنهان کنیم؟

اپل تا چند هفته دیگر، عرضه نسخه عمومی‌آی او اس 14 را آغاز خواهد کرد. پلتفرمی‌که به قابلیت‌های متععد و متفاوتی با نسخه‌های قبل از خود مجهز شده که از جمله آن‌ها می‌توان به پنهان کردن اپلیکیشن‌ها از صفحه اپلیکیشن‌های گوشی است.

تا پیش از این، تنها کاربران برای مدیریت هوم اسکرین و خارج کردن این صفحه از شلوغی اپلیکیشن‌ها می‌بایست یا آن‌ها در داخل یک فولدر قرار داده یا آن‌ها را حذف و یا از قابلیت آفلود اپلیکیشن‌ها استفاده کنند. اما در آی او اس 14، کاربران می‌توانند بدون نیاز به هر یک از این روش‌ها، آن‌ها را از صفحه هوم و اپلیکیشن‌های خود پنهان کنند.

با استفاده از این روش، اپلیکیشن‌های پنهان‌شده از طریق قابلیت App Library قابل دسترسی هستند و می‌توان از طریق دستار صوتی سیری یا سرچ اسپاتلایت، آن‌ها را جست و جو کرد. در حال حاضر، تنها نسخه بتای عمومی‌آی او اس 14 برای کاربران عرضه شده و از آنجایی که هنوز باگ‌های این نسخه رفع نشده، توصیه می‌شود تا کاربران چند هفته‌ای برای عرضه نسخه نهایی آن صبر کرده یا حتی الامکان، آن را روی گوشی آیفون اصلی خود نصب نکنند.

  • با این حال، اگر می‌خواهید روش پنهان کردن اپلیکیشن‌های از صفحه هوم و صفحه اپلیکیشن‌ها را بدانید، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
  • انگشت خود را برای چند ثانیه روی قسمتی خالی از هوم اسکرین یا هر یک از اپلیکیشن‌های خود نگه دارید و گزینه Edit Home Screen را انتخاب کنید
  • بعد از وارد شدن به حالت ویرایش، روی کادری که در قسمت پایینی صفحه تعبیه شده و چند نقطه را در آن مشاهده می‌کنید، ضربه بزنید
  • در این مراحله، می‌بایست تیک‌های مربوط به صفحات اپلیکیشن‌ها را بردارید
  •  در صورت تمایل به بازگرداندن این صفحات، می‌توانید این مراحل را تکرار کرده و این بار، تیک‌ها را بزنید

چگونه اپلیکیشن‌ها را از صفحه اپلیکیشن‌های آیفون پنهان کنیم؟

بعد از ویرایش صفحات اپلیکیشن‌ها، چگونه می‌توان به دانلودها دسترسی داشت؟

بعد از پنهان کردن صفخات اپلیکیشن‌ها، یک پیام هشداری مبنی بر دانلودهای جدید در قسمت Recently Added قابلیت App Library مشاهده خواهد شد. در حال حاضر، حالت پیشفرض بدین صورت است ک اپلیکیشن‌های جدید دنلود شده در هوم اسکرین یا صفحه اپلیکیشن‌ها ظاهر خواهند شد. البته در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات، این حالت را تغییر دهید.

چگونه اپلیکیشن‌ها را از صفحه اپلیکیشن‌های آیفون پنهان کنیم؟

اما اگر تمایل دارید دانلودهای جدید تنها در App Library ظاهر شوند و به هوم اسکرین و صفحه اپلیکیشن‌ها اضافه نشوند، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  • به بخش تنظیمات (Setting) دستگاه مراجعه کنید
  • روی گزینه Home Screen تپ کنید
  • در قسمت بالایی صفحه و زیر قسمت New App Downloads، می‌توانید گزینه App Library Only انتخاب کنید

چگونه اپلیکیشن‌ها را از صفحه اپلیکیشن‌های آیفون پنهان کنیم؟

منبع
9to5mac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا