ایران

رییس سازمان رگولاتوری: در صوت احراز تخلف، رایتل را جریمه نقدی می‌کنیم

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص جریمه‌ای که برای افشای اطلاعات برای رایتل در نظر گرفته شده، می‌گوید اگر طبق آنچه که در پروانه اپراتورها وجود دارد، تخلفی محرز شود، متخلف جریمه نقدی هم می‌شود. ولی اینکه اعتماد عمومی یک اپراتور خدشه وارد شود، جریمه سنگین‌تری است.

افشای اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های آنلاین طی یکی دو ماه گذشته خیلی داغ دنبال شده و آخرین شاهکار در این زمینه، متعلق به رایتل است. طبق اخبار منتشر شده، اطلاعات بیش از ۵.۵ میلیون کاربر رایتل از جمله نام و نام خانوادگی و شماره ملی آنها توسط هکرها به سرقت رفته است.  البته رایتل بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کرد و ادعاهای مطرح شده را کذب محض خواند.

در این راستا فلاح جوشقانی با بیان اینکه به این اپراتور اخطار داده شده است، گفت: ما از شنبه گذشته به رایتل اخطار دادیم و آنها طبق پروانه ۱۰ روز وقت دارند که به ما پاسخ بدهند. نهادهای مسوول هم در حال بررسی موضوع هستند و نتایج را اعلام می‌کنیم.

رییس سازمان رگولاتوری در پاسخ به اینکه حفاظت از داده‌های شخصی در اپراتورها چقدر جدی گرفته می‌شود؟ گفت: آنها تمام توانشان را می‌گذارند که این موضوعات تکرار نشود، اما در این مورد باید بررسی شود که چه اتفاقی افتاده، اگر قصوری بوده، باید بررسی شود و با آن  برخورد خواهد شد. اما مهمترین سرمایه یک اپراتور، اعتماد عمومی و اعتماد مشترکان است و اگر این را از دست بدهد دیگر چیزی ندارد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا