مایکروسافت

کارمندان مایکروسافت خواهان لغو همکاری با پلیس آمریکا

۲۵۰ کارمند مایکروسافت با ارسال نامه به مدیر ارشد اجرایی این شرکت، خواهان لغو قراردادها با پلیس شده‌اند. این نامه در حالی ارسال شده بسیاری از مردم آمریکا همچنان در حال اعتراض به رفتار نژادپرستانه پلیس این کشور هستند.

این نامه خطاب به «ساتیاد نادلا» مدیر ارشد اجرایی و «کرت دل بنه» نائب رئیس اجرایی مایکروسافت است. ۲۵۰ کارمند مایکروسافت با امضای این نامه خواستار آن شده‌اند که دفتر این شرکت در سیاتل همکاری خود با پلیس در آمریکا را متوقف کند.

در این نامه آمده است: ما خواهان آگاهی و همدردی در تمام سطوح مدیریت هستیم تا بار آموزش همکارانمان در بحبوحه این بحران ایمنی و روانی بر گردن ما نباشد.

ساتیا نادلا در پاسخ اشاره کرد مایکروسافت باید عملکرد بهتری داشته باشد و درباره بررسی نابرابری‌های سیستمی در جامعه مسئولیت خود را قبول کند. نادلا در پاسخ به نامه گفت: طی روزهای گذشته درخواست‌های تعداد زیادی از کارمندان را شنیدم، آنها خواهان اقدام، تفکر و تغییر هستند. پاسخ من این است: بله ما هم باید اقدامی کنیم. اقدامات ما باید نشان دهنده ارزش‌های شرکت‌مان باشد.

سال گذشته مایکروسافت پروژه «اصلاحات عدالت کیفری» را اجرا کرد که تمرکز آن روی کاهش نابرابری در سیستم پلیس آمریکا بود. البته این شرکت نمی‌تواند به طور دقیق پروژه را تشریح کند. همچنین این شرکت قبلاً از فروش فناوری شناسایی صورت خود به نیروهای پلیس خودداری کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا