گوگل

نحوه انتقال دست نوشته‌ها به رایانه از طریق گوگل لنز

گوگل اخیرا قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن گوگل لنز خود اضافه کره که بر اساس آن، کاربران می‌توانند دست نوشته‌ها را از طریق دوربین گوشی‌های آیفون کپی و در رایانه پیست کنند.

گوگل لنز از قابلیت‌های متنوعی برخوردار است و می‌تواند از طریق دوربین گوشی‌های هوشمند، از پس انجام کارهایی مختلفی از قبیل ترجمه متن، جست‌وجوی هدفمند در وب، ثبت عکس از یک محصول و پیدا کردن آن در اینترنت، پیدا کردن مناظر طبیعی نزدیک موقعیت کاربر و غیره برآید.

حال این اپلیکیشن به ویژگی‌های جدیدتری مجهز شده است. این قابلیت‌ها شامل دستور «کپی به رایانه» و ابزار تلفظ کلمات در زبان‌های خارجی می‌شوند. اگرچه تا پیش از این، امکان کپی و پیست کردن متن از یک نوشته دست نویس به گوشی برای کاربران فراهم بود اما قابلیت جدید به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا بعد از عکس گرفتن از بخشی از متن یک دست نوشته، آن را به رایانه خود منتقل کنند.

نحوه کار با این قابلیت بدین شرح است:

  • برنامه گوگل لنز را اجرا کرده و گزینه Lenz را در نوار جست‌وجو فشار دهید
  • دوربین گوشی خود را در مقابل متن دست نویس قرار دهید
  • متن نوشته شده روی نمایشگر گوشیتان ظاهر خواهد شد. می‌توانید از طریق فشار دادن دکمه بزرگ شاتر، از تصویر عکس بگیرید
  • قسمتی از متن را که قصد کپی و انتقال آن را دارید‌هایلایت کنید
  • در اینجا، اپلیکیشن لنز متن را کپی کرده و به صورت خودکار آن را به کلیپبورد رایانه‌تان منتقل خواهد کرد

با گوگل لنز می‌توان متون دست نویس را کپی و در رایانه پیست کرد

برای استفاده از قابلیت Copy to Computer می‌بایست از آخرین نسخه‌های گوگل لنز و کروم استفاده کنید. آخرین نسخه گوگل لنز برای پلتفرم‌های آی او اس و اندروید را قابل دسترس هستند. بعد از نصب نسخه جدید این اپلیکیشن و همچنین مرورگر کروم، می‌بایست از طریق یک اکانت گوگل مشترک، وارد دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها شوید.

گوگل علاوه بر قابلیت ذکرشده، ویژگی جدیدی به نام Listen را نیز در بروزرسانی جدید گوگل لنز جای داده است. این قابلیت در اوقاتی که مشغول یادگیری زبان جدیدی هستید، کاربردی خواهد بود. بر این اساس، زمانی که دوربین گوشی خود را در مقابل سند مکتوبی می‌گیرد، با استفاده از قابلیت Listen می‌توانید متن مورد نظر را‌هایلات کرده و سپس این قابلیت شروع به خواندن متن مدنظر با تلفظ صحیح آن می‌کند.

منبع
iDropNews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن