اپل

امکان ویرایش پیام‌ های ارسال شده در iMessages در آینده نزدیک

اخیرا اطلاعات مربوط به پتنتی جدید متعلق به اپل در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده منتشر شده که نشان ‌می‌دهد این شرکت به دنبال اضافه کردن قابلیتی جدید به اپلیکشن iMessages است که امکان ویرایش پیام‌ های ارسال شده را برای کاربران فراهم ‌می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده، قابلیت‌‌های دیگر نیز به این اپلیکیش اضافه خواهند شد که پیشتر در آی او اس وجود نداشتند. از جمله این موارد ‌می‌توان به نمایش پیام‌‌های خصوصی، یکسان‎‌سازی مشاهده محتوا میان کاربران، ترجمه پیام‌‌های نوشته شده به سایر زبان‌‌ها و ترکیب پیام‌‌ها در یک گروه از پیام اشاره کرد. همچنین تغییراتی را نیز در قسمت‌‌های مختلف iMessages شاهد خواهیم بود به طوری که افکت‌‌های فول اسکرین و حباب‌‌ها تغییر خواهند کرد.

اما همانطور که اشاره شد، بارزترین ویژگی جدید در iMessages، امکان ویرایش پیام‌‌های ارسال شده است. برای این منظور، کاربران ‌می‌توانند با چند بار لمس صفحه، گزینه ویرایش را از منوی ظاهرشده انتخاب کنند. با این کار، صفحه ویرایش پیام ظاهر و نسخه اصلاح‌شده پیام برای مخاطب ارسال ‌می‌شود. همچنین در این قسمت، دکمه جدید به نام Show Edits وجود دارد که تاریخچه اعمال تغییرات روی پیام را نشان ‌می‌دهد.

اگر خاطرتان باشد اپل در سال 2010، اپلیکیشن iMessages را به آی او اس و دستگاه‌‌های مجهز به این پلتفرم اضافه کرد. در آن زمان، امکانات این اپلیکیشن چندان گسترده نبود و محدودیت‌‌های زیادی پیش روی کاربران وجود داشت اما رفته رفته، قابلیت‌‌های بیشتری به iMessages اضافه و به محبوبیت آن اضافه شد.

اپل با اضافه کردن این قابلیت‌‌ها سعی دارد تا با اپلیکیشن‌‌های مشابهی که چنین امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار ‌می‌دهند رقابت کند و بخشی از کاربران محصولات خود را که بدلیل این محدودیت‌‌ها به استفاده از اپلیکیشن‌‌های ساخت دیگر شرکت‌‌ها روی آورده‌اند، به استفاده از سرویس‌‌های خود ترغیب کند.

البته هنوز این ویژگی در حد یک پتنت و طرحی در ذهن مهندسان اپل است و مشخص نیست که چه زمانی به دنیای واقعی و در دل گوشی‌‌های آیفون راه خواهد یافت.

اپل به دنبال ارائه قابلیت ویرایش پیام‌‌های ارسال شده در iMessages

منبع
MacRumors

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا