اپل

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

گزارش عملکرد مالی اپل در سه ماهه اخیرا اعلام شد و آمار و ارقام از عملکرد خوب و فراتر از تصور و همچنین رکوردشکنی‌های این شرکت در این بازه زمانی حکایت دارند.

اپل در این سه ماهه پر تلاطم که با همه‌گیری ویروس کرونا همراه بود و بسیاری از کسب‌وکارها در جهان را تحت‌الشعاع خود قرار داد، پیشرفت محسوسی را در برخی کسب‌وکارهای خود تجربه و حتی چند رکورد جدید ثبت کند. در ادامه قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر بیاندازیم به عملکرد اپل و دستاوردهای این شرکت در این سه ماهه.

7- رشد دورقمی‌ درآمدهای اپل استور

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

اپل در دوران همه‌گیری ویروس کرونا نیز از محبوبیتی خاص نزد کاربران برخوردار بود، به طوری که میزان درآمدهای این شرکت از اپ استور، رشدی دورقمی‌را تجربه کرد. این رشد در دو بخش خرید اشتراک و همچنین پرداخت‌های درون برنامه‌ای مشاهده شده است.

6- افزایش خرید و راه‌اندازی دستگاه‌های اپل

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

لوکا مائستری، مدیر مالی اپل در طی اعلام گزارش عملکرد مالی این شرکت عنوان کرد که در این بازه زمانی، میزان دستگاه‌های فعال‌شده در تمامی‌مناطق جغرافیایی و در اکثر دسته‌بندی محصولات، بیشتر از هر زمان دیگری بوده است. این بدین معنی است که میزان خرید و فعالسازی آیفون، آیپد، مک و اپل واچ به نسبت قبل افزایش محسوسی داشته است.

5- ثبت رکوردی جدید در فروش ایرپاد و اپل واچ

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

اپل اعلام کرد که در زمینه فروش محصولات پوشیدنی این شرکت در این سه ماهه، به رکوردی جدید ثبت کرد. این درآمد برابر با 6.3 میلیارد دلار عنوان شده که در مقایسه با فروش 5.1 میلیارد دلاری این شرکت در مدت زمان مشابه سال گذشته، رشدی قابل توجه را نشان می‌دهد.

محصولات پوشیدنی شامل اپل واچ و ایرپاد می‌شوند. متاسفانه اپل، جزییات این میزان فروش را اعلام نکرد و مشخص نیست که هر کدام به طور جداگانه، چند درصد از این 6.3 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند.

4- رشد درآمدی بخش خدمات اپل

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

اپل توانست در این سه ماهه، درآمد بالایی را از بخش خدمات خود بدست آورد که تاکنون سابقه نداشته است. این بخش، رشدی 17 درصدی را تجربه کرده و درآمدی معادل 13.5 میلیارد دلار را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

این در حالیست که بخش خدمات اپل در سه ماهه دوم سال 2019، درآمد 11.5 میلیارد دلاری را در پی داشت. البته این رشد درآمدی با توجه به همه‌گیری کرونا چندان هم دور از ذهن نبود چراکه اغلب مردم خانه‌نشین شده‌اند و به تبع، وقت بیشتری برای تماشای فیلم، خرید موسیقی، دانلود اپلیکیشن‌ها و یا تجربه انواع بازی‌ها دارند. در حال حاضر، بیش از 515 میلیون کاربر با خرید اشتراک از خدمات اپل استفاده می‌کنند که طبق برآوردها، تا پایان ماه دسامبر به 600 میلیون کاربر خواهد رسید.

3- عبور تعداد کاربران فعال ماهانه Apple News از مرز 125 میلیون نفر

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

تیم کوک، مدیرعامل اپل رسما اعلام کرد که تعداد کاربران فعال ماهانه سرویس اپل نیوز این شرکت از 125 میلیون نفر عبور کرده است. بدیهی است که در این مقطع زمانی که با ویروس کرونا همراه شده است، تمایل افراد به گشت‌وگذار در دنیای خبر نسبت به گذشته بیشتر شده است.

2- رشد بی‌سابقه تعداد مشترکان شخص ثالث

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

به گفته اپل، در این بازه زمانی تعداد افرادی که اپلیکیشن‌های اپل را دانلود و یا برای خرید اشتراک ثبت‌نام کرده‌اند، رشدی بی‌سابقه را تجربه کرده است. در این گزارش آمده ثبت‌نام برای خرید اشتراک از سرویس‌های شخص ثالث، در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با رشدی 30 درصدی همراه بود.

1- ثبت رکوردی جدید در استفاده از فیس تایم و iMessage

رکوردشکنی‌های اپل در دوران کرونا

همه‌گیری کرونا و رواج دورکاری، برقراری ارتباط‌های از راه دور و تصویری را به طور چشمگیری افزایش داده و در نتیجه، میزان استفاده کاربران از قابلیت‌هایی همچون فیس تایم و iMessage با رشد خیره‌کننده‌ای همراه بوده است به نحوی که رکوردی جدید در این زمینه ثبت شد.

 

منبع
iDropNews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا