تکنولوژیچگونهسامسونگ

انتقال بی سیم فایل از گوشی های سامسونگ به ویندوز 10 چگونه است؟

انتقال بی سیم فایل از  سامسونگ به ویندوز 10 چگونه است؟ تاکنون برای انتقال فایل‌ها از کامپیوتر به گوشی‌های هوشمند و یا برعکس، از کابل USB و یا در صورت کم بودن حجم فایل‌ها از ایمیل برای این منظور استفاده می‌شد. اما اخیرا مایکروسافت و سامسونگ با همکاری یکدیگر، قابلیتی را توسعه داده‌اند که می‌تواند کاربران را از کابل و موارد این‌چنینی بی‌نیاز کند.

طبق اطلاعاتی که در نسخه بیلد اینسایدر ویندوز 10 آمده، کاربران گوشی‌های سامسونگ همانند گلکسی اس10 و گلکسی اس20 می‌توانند فایل‌های خود را از طریق ارتباط وای فای به کامپیوتر و یا از کامپیوتر به گوشی منتقل کنند.

چند وقتیست که مایکروسافت در تلاش است تا بتواند ارتباط بهتری را میان دستگاه‌های اندروید بویژه گوشی‌های سامسونگ با کامپیوترهای تحت سیستم عامل ویندوز فراهم کند. اگر خاطرتان باشد در ماه گذشته، امکان کپی و پیست کردن از ویندوز 10 به گوشی‌های سامسونگ فراهم شد و حتی کاربران می‌توانستند نوتویفیکیشن‌های گوشی اندرویدی خود را در ویندوز دریافت کنند و یا به تماس‌های دریافتی پاسخ دهند.

اگرچه پیش از این، کاربران می‌توانستند از طریق اپلیکیشن‌های ساخت دیگر شرکت‌ها از چنین امکاناتی بهره‌مند گردند، اما با کمک روش‌های جدید می‌توان با سرعت و البته امنیت بیشتری نسبت به انجام این کارها اقدام کرد.

تنها کاری که کاربر می‌بایست انجام دهد، نصب اپلیکیشن Your Phone مایکروسافت و اپلیکیشن Link to Windows سامسونگ است. سپس، با فشار دادن چند ثانیه‌ای انگشت روی فایل مورد نظر در گوشی، می‌توان آن را انتخاب و سپس به کامیپوتر منتقل کرد. برای انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی نیز می‌توان تنها با کشیدن و رها کردن (درگ اند دراپ) فایل‌ها به اپلیکیشن Your Phone، آن‌ها را جابجا کرد.

چگونه از داغ شدن لپ تاپ‌ جلوگیری کنیم؟

البته محدودیت‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد به طوری که حجم فایل نباید بیشتر از 512 مگابایت باشد. بنابراین، نباید انتظار داشت که با این ویژگی جدید بتوانید فیلم‌هایی با حجم زیاد را منتقل کنید. همچنین، در هر بار انتقال تنها می‌توان حداکثر 100 فایل را منتقل کرد. از سویی دیگر، گوشی و کامیپیوتر می‌بایست در یک شبکه وای فای باشند و از آنجایی که استفاده از این سرویس نیازمند نصب نسخه 1.5 اپلیکیشن Link to Windows است، همه گوشی‌های گلکسی از این نسخه پشتیبانی نمی‌کنند.

منبع
انگجت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا