اپلپوشیدنی هوشمند

اپل به دنبال به‌کارگیری تاچ آیدی در دکمه کراون اپل واچ

اخیرا اطلاعات جدیدی در خصوص نسل جدید ساعت هوشمند اپل موسوم به اپل واچ در فضای وب منتشر شده که سنسور تاچ آیدی نیز یکی از قابلیت‌های پیش‌بینی شده برای این محصول است.

به نظر می‌رسد که مهندسان اپل در حال کار روی دکمه کراون (Crown) هستند تا بتوانند سیستم تشخیص هویت تاچ آیدی را در دل این دکمه، تعبیه کنند. این ویژگی کاربران را قادر می‌سازد تا پرداخت‌های موبایلی را با راحتی و سرعت بیشتری انجام دهند و دیگر نیازی به وارد کردن هرباره رمز عبور نداشته باشند.

همچنین در خبرها آمده است که عضوی جدید خانواده ساعت‌های هوشمند اپل به بدنه‌ای مقاوم‌تر در برابر نفوذ آب مجهز خواهد بود. در حال حاضر، اپل واچ سری 5 از استاندارد IPX7 بهره می‌برد. از دیگر ویژگی‌های مورد انتظار برای اپل واچ سری 6، سیستم عامل WatchOS 7 است که از فناوری صوتی Hey Siri، حسگر تشخیص میزان اکسیژن خون و ردیابی وضعیت خواب کاربر برخوردار است. البته هنوز مشخص نیست که چه مدل‌هایی از این ساعت به قابلیت‌های فوق مجهز خواهد بود.

برخی منابع خبری نیز ادعا کرده‌اند که اپل احتمالا از طراحی دایره‌ای شکل به جای مربعی در نسل جدید این ساعت استفاده خواهد کرد. البته هنوز این خبرها با واکنشی از سوی اپل همراه نشده و مشخص نیست که این اطلاعات تا چه حد به واقعیت تبدیل خواهد شد.

اپل قصد دارد تا در ماه ژوئن، کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را که پیشتر بدلیل شیوع کرونا لغو شده بود، برگزار کند و قطعا در این رویداد، اطلاعات موثقی در خصوص این محصول و احتمالا به‌کارگیری تاچ آیدی در اپل واچ منتشر خواهد شد.

اپل به دنبال تعبیه سنسور تاچ آیدی در دل دکمه کرون اپل واچ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا