مایکروسافتویروس کرونا

تعطیلی تمامی‌ فروشگاه‌های مایکروسافت در جهان بدلیل شیوع کرونا

مایکروسافت اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا و افزایش نگرانی‌ها از احتمال ابتلای افراد به این ویروس، تمامی‌ فروشگاه‌های این شرکت در سراسر جهان تعطیل خواهند شد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که قبل از مایکروسافت، شرکت اپل دستور تعطیلی همه فروشگاه‌های خود بجز فروشگاه‌های چین را صادر کرد و شرکت نایکی نیز چنین رویه‌ای را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و محافظت از سلامتی کارکنان خود در پیش گرفت.

فروشگاه‌های مایکروسافت در کشورهای مختلف مشغول به فعالیت هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به هفتاد فروشگاه در آمریکا، هفت فروشگاه در کانادا، یک فروشگاه در پورتو ریکو، یک فروشگاه در استرالیا و یک فروشگاه در انگلیس اشاره کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای نوشت: ما به خوبی می‌دانیم که خانواده، کارکنان دورکار و کسب‌وکارها در این برهه از زمان، تحت فشار زیادی هستند. اگرچه فروشگاه‌هایمان بسته شدند، اما فروشمان همچنان به صورت آنلاین ادامه خواهد داشت.

این اقدام از سوی مایکروسافت در حال صورت می‌گیرد که این شرکت در طی روزهای اخیر، تدابیر ویژه‌ای را در فروشگاه‌ها برای جلوگیری از تجمع و ارتباط کمتر افراد با یکدیگر اندیشیده بود. هنوز زمان دقیقی برای بازگشایی مجدد این فروشگاه‌ها اعلام نشده است.

با گسترش شیوع کرونا در جهان، مایکروسافت جزو اولین شرکت‌هایی بود که از کارمندان خود خواست تا کارهای خود را از منزل و به صورت دورکاری انجام دهند. در طی هفته اخیر، تست کرونای دو نفر از کارمندان این شرکت مثبت اعلام شد.

گفتنی است این شرکت حتی برگزاری کنفرانس توسعه‎دهندگان بیلد خود را نیز به دلیل نگرانی‌ها در خصوص ویروس کووید-19 لغو کرد. با افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس و کمرنگ شدن فعالیت کسب‌وکارها در جهان، ارزش سهام مایکروسافت با افتی 14 درصدی همراه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا