آمازونگوگلمایکروسافتمتاویروس کرونا

دورکاری کارکنان آمازون، فیس‌بوک، گوگل و توییتر بدون کاهش دستمزد

پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در آمریکا، برخی از غول‌های تکنولوژی دورکاری را آغاز کرده و به کارمندان خود نیز اعلام کردند که هیچ برنامه‌ای برای کاهش دستمزد آنها در طول دوران دورکاری ندارند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در آمریکا شرکت‌ها از کارمندان خود درخواست کردند، تعهدات کاری خود را از خانه انجام دهند. مدیر مایکروسافت، برد اسمیت، در پست وبلاگ خود تایید کرد که دستمزد کارکنان ساعتی این شرکت را حتی اگر ساعت کارشان به دلیل شیوع کروناویروس کاهش یابد، مانند گذشته پرداخت می‌کند. همچنین روز گذشته مایکروسافت تایید کرد که دو کارمند این شرکت در واشنگتن به کرونا مبتلا شده‌اند.

بعد از مایکروسافت، آمازون، فیس‌بوک، گوگل و توییتر نیز تصمیم گرفتند که این روش را دنبال کنند. سخنگوی توییتر در بیانیه‌ای اظهار کرد: این شرکت در جریان بحران کنونی، به کارمندان خود حقوق گذشته را پرداخت خواهد کرد. ما برای اطمینان از اولویت‌بندی سلامت و ایمنی گروه خود با کارمندان خود همکاری می‌کنیم. فیس‌بوک به کارمندان خود که به دلیل کروناویروس مجبور به دورکاری شدند، حقوق همیشگی آنان را پرداخت می‌کند و این وضعیت مانند روزهایی است که شرکت بسته است و یا فرد به دلیل بیماری در محل کار حضور ندارد.”

آمازون نیز تصمیم این شرکت برای پشتیبانی از کارمندان خود را در بیانیه‌ای مشابه اعلام کرد.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما از کارمندان ساعتی خود در سیاتل و بلویو پشتیبانی می‌کنیم و حقوق آنان را مانند گذشته پرداخت خواهیم کرد، این قانون شامل کارکنان خدمات غذا تا نگهبانان امنیتی و کارمندان در مدت‌زمان دورکاری می‌شود. علاوه بر این، ما یک ماه اجاره‌بها را برای مشاغل کوچک محلی که در داخل ساختمان‌های متعلق به ما فعالیت می‌کنند، پرداخت خواهیم کرد تا در این مدت به آنان کمک شود.”

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا