اوبرویروس کرونا

اوبر به رانندگان مبتلا به کرونا و در قرنطینه حقوق می‌دهد

شرکت اوبر با ارسال پیامی‌ اعلام کرد به تمامی‌ رانندگان این شرکت که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و یا می‌بایست برای مدت زمانی در قرنطینه بمانند، مبلغی کمکی را به منظور جبران این روزها پرداخت خواهد کرد.

سخنگوی اوبر در این رابطه اعلام کرد که این شرکت حقوق رانندگان این شرکت را که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و یا می‌بایست به دستور مقامات، در قرنطینه بمانند، تا چهارده روز به آن‌ها پرداخت خواهد کرد.

به گفته اوبر، این تصمیم تنها برای برخی مناطق خاص اتخاذ شده و قرار است بزودی در خصوص رانندگان این شرکت در سراسر نقاط جهان اجرایی شود. این حقوق تنها به افرادی پرداخت خواهد شد که بتوانند اسناد و مدارک کافی در خصوص مبتلا شدن خود به این ویروس را ارائه دهند و ثابت کنند که می‌بایست به دور از دیگران و در قرنطینه بمانند.

با این حال، اوبر هنوز اعلام نکرد که این هزینه جبرانی، چه مقدار خواهد بود. سخنگوی اوبر گفت که تیمی‌از این شرکت در حال مشورت با متخصصان بهداشت عمومی‌و سازمان‌های مربوطه است تا بتواند جزییات این طرح را به خوبی پیاده‌سازی کند.

در همین رابطه، یکی از سناتورهای آمریکا در نامه‌ای خطاب با اوبر، از این شرکت خواست تا در مدت زمانی که این ویروس شایع است، رانندگان خود را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهند. طبق آخرین گزارش‌ها، بسیاری از رانندگان اوبر فاقد بیمه‌های درمانی و یا مرخصی‌های استعلاجی باحقوق  هستند و همین مساله، آن‌ها را مجبور می‌کند تا حتی در صورت ابتلا به این ویروس نیز دست از کا نکشند.

از آنجایی که این راننده‌ها روزانه با ده‌ها نفر در ارتباط هستند، می‌توانند این ویروس را به طیف گسترده‌تری از مردم منتقل کنند. در حال حاضر، بیش از 17 نفر از آمریکا در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا