اپل

جدایی دو مدیر ارشد اپل از این شرکت

شرکت اپل به زودی با دو تن از مدیران ارشد خود که نقش تعیین‌کننده‌ای را در تولید محصولات مهم این شرکت و همچنین مدیریت اموری همچون تولید، زنجیره تامین و گروه‌ عملیاتی این شرکت ایفا می‌کردند، خداحافظی خواهد کرد.

نیک فورلنزا که به عنوان نایب رئیس بخش طراحی تولید در اپل کار می‌کرد، بازنشست شده و به گفته افراد مطلع، دوکو پاسموجی نیز که در لباس نایب رئیس بخش عملیات‌ این شرکت فعالیت می‌کرد، قصد دارد تا آینده نزدیک از یاران تیم کوک جدا شود.

پاسموجی بیش از یک سال پیش از تیم عملیاتی این جدا شد و ارائه گزارش از عملکرد بخش واقعیت افزوده به مدیر اپل را بر عهده داشت. طبق گزارش‌ها، حدود صد نایب رئیس در شرکت اپل و در پست‌های مختلف مشغول به کار هستند که به تیم کوک، مدیرعامل این شرکت برای هدایت یکی از بزرگ‌ترین و سودآورترین شرکت‌های جهان کمک می‌کنند.

عملکرد تیم عملیاتی اپل در طی سال‌های اخیر بسیار حساس و مورد توجه بوده و این مساله در مقامات ارشد این گروه، مشهود است. دو کارمند ارشد اپل یعنی کوک و جف ویلیامز (مدیر ارشد عملیات) از اعضای تیم عملیات این شرکت بودند.

تیم کوک، تقریبا 20 سال پیش به شرکت اپل پیوست و منجر به بروز تحولاتی در زنجیره تامین این شرکت شد. وی تولید دستگاه‌های این شرکت را به چین سپرد و با بهره‌گیری از افراد متخصص و البته نیروی کار کم‌هزینه، توانست محصولات این شرکت را به سراسر جهان ارسال کند. اپل همواره از تیم عملیاتی خود می‌خواهد تا دستگاه‌هایی مجهز به فناوری و طراحی پیچیده‌ای را تولید کنند.

البته هنوز این خبر به طور رسمی‌توسط اپل تایید نشده و در این میان، فورلنزا و پاسموجی نیز هیچ اظهارنظری نکرده‌اند و باید منتظر ماند و دید که واکنش طرفین نسبت به انتشار این خبر چه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا