سامسونگویروس کرونا

ویروس کرونا، تولید گلکسی زد فلیپ سامسونگ را متوقف کرد

ظهور ویروس کرونا در طی چند هفته اخیر که جان بیش از دو هزار انسان را در کشورهای مختلف گرفته است، بر دنیای فناوری و عملکرد شرکت‌ها نیز تاثیر منفی برجای گذاشته است.

به جرات می‌توان گفت که بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در این عرصه، کنگره جهانی موبایل (MWC) بود که بعد از انصراف شرکت‌کنندگان یکی پس از دیگری، راهی جز لغو این رویداد بزرگ را که قرار بود از 24 فوریه آغاز شود، برای مسئولان برگزاری آن باقی نگذاشت.

از طرفی دیگر، تقریبا همه شرکت‌ها دفاتر و خط تولید خود را در کشور چین به حالت تعطیل و یا نیمه‌تعطیل درآوردند و از آنجایی که بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌ها در این کشور حضور دارند، عملا روند تولید گوشی‌های هوشمند با مشکلی جدی مواجه شد.

اما امروز خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد شرکت سامسونگ نیز فعالیت یکی از کارخانه‌های تولید گوشی‌های هوشمند خود را که در شهر گومی‌واقع شده، موقتا متوقف کرد. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که اخیرا گزارشی مبنی بر ابتلای یکی از کارکنان این مجموعه به ویروس کرونا منتشر شد و نگرانی‌هایی را برای دیگر افراد بوجود آورد.

سامسونگ در این کارخانه، تولید گوشی‌های تاشوی گلکسی فولد و گلکسی زد فلیپ را انجام می‌دهد، حداقل تا 25 فوریه (6 اسفند) تعطیل خواهد بود. این شرکت همچنین اعلام کرد بخشی از کارمندان آن که با این بیمار مبتلا به ویروس کرونا ارتباط داشته‌اند، در قرنظینه هستند و قرار است آزمایش‌هایی برای بررسی سلامت آن‌ها گرفته شود.

اگرچه کارخانه گومی‌بخش کوچکی از مجموعه کارخانه‌های تولیدکننده دستگاه‌های سامسونگ به حساب می‌آید، اما اتخاذ چنین اقداماتی می‌تواند تا حدود زیادی از گسترش و شیوع ویروس کرونادر دیگر نقاط جهان جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا