اینترنتتحول دیجیتالتکنولوژیکتابهوش مصنوعی

بهترین و جدیدترین کتاب های حوزه تکنولوژی برای سال 2020

بر اساس گزارش هایی از CNN، فوربز و BookAuthority ، در ادامه با تعدادی از بهترین کتاب‌های حوزه تکنولوژی در دنیا آشنا می‌شوید. این کتاب‌ها بر اساس مقیاس‌هایی همچون نظرات و پیشنهادات کاربران درجه بندی شده است.

Innovation in Health Informatics( نوآوری در حوزه انفورماتیک پزشکی)

نویسندگان: Miltiadis D. Lytras و  Akila Sarirete

کتاب Innovation in Health Informatics توضیح می‌دهد که چگونه آخرین دستاوردها حوزه اطلاعات و تکنولوژِی‌های ارتباطی توانسته‌اند در حوزه سلامت و پزشکی راه پیدا کنند. در این کتاب اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کنونی و آینده را در حوزه تکنولوژی و سیستم پزشکی معرفی می‌کند. از جمله موضوعاتی که در این کتاب بررسی شده، داده‌های بزرگ، تحلیل داده‌های پزشکی، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، 5G، سنسورها، اینترنت اشیا، نانو تکنولوژی و بایوتکنولوژی است. قیمت این کتاب در وبسایت آمازون 127.50دلار است.

User Friendly

نویسنده ها: Cliff Kuang  و  Robert Fabricant

کتاب User Friendly روایتگر داستان ناگفته و مخفی الگوهایی است که به صورت پنهانی به دنیای مدرن ما حاکم است. Kuang که یک خبرنگار است در این کتاب از تاریخچه طراحی محصولات تبلیغاتی و نوآوری‌های تکنولوژی می‌گوید. از حوادث تاثیر گذار گذشته تا ورود به عصر دیجیتال و بازسازی دوباره دنیا بر اساس قوانینی که زمانی قوانین مبهمی برای برقراری ارتباط با کاربران بودند.

در این کتاب به قوانین پنهانی اشاره می‌شود که در دنیا ایجاد شده، قوانینی که باعث شدند دنیای ما تغییر کند. کتاب User Friendly نگاه عمیق، مفصل و کاربردی به حوزه‌ای می‌اندازد که زمانی مخفی بود.

قیمت این کتاب در وبسایت آمازون 20.79 دلار است.

Artificial Intelligence, Healthcare and the Law(هوش مصنوعی، پزشکی و قوانین)

نویسنده: Eduard Fosch Villaronga

امروزه تلفیق تکنولوژی‌های رباتیک و سیستم‌های هوش مصنوعی در محیط‌های پزشکی، رو به افزایش است.حالا، دستاوردهای نوین تکنولوژی توانسته راه‌های جدید ارتباطی با کودکان، کهن سالان و افراد معلول را کشف کند. اما با این وجود، زمینه پیدایش نگرانی‌ها پیرامون امنیت اطلاعات و داده‌های مردم نیز افزایش پیدا کرده است. مسائلی همچون حفاظت از داده‌ها، کاهش ارتباطات انسانی، تجاوز به حریم شخصی تنها تعدادی از مسائلی است که باعث بروز نگرانی می‌شود. از آنجاییکه این حوزه های تکنولوژی همچنان جدید محسوب می‌شوند، شیوه‌های قانون گذاری در این زمینه نیز همچنان محل سوال است.

این کتاب در وبسایت آمازون 140 دلار به فروش می‌رسد.

Innovation + Equality( نوآوری+ برابری)

نویسندگان: Joshua Gans و Andrew Leigh

چطور می‌توان به نوآوری‌های بیشتر، با سرعت بالاتر دست پیدا کرد.

آیا نابرابری اقتصادی، هزینه‌ای است باید برای نواوری ها بپردازیم؟ دستاوردهای چشم گیر تکنولوژیک که طی دو دهه گذشته معرفی شده اند، به طور کل برای جامعه مفید بوده‌اند. مثل گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی‌هایی که خالقان آنها حالا میلیاردر هستند.اما این دستاوردها باعث بروز پدیده گپ یا فاصله طبقاتی شده‌اند، مثلا در آمریکا، ثروت تنها در دست 0.1 درصد جمعیت است. آیا این وضعیت هزینه اجتناب ناپذیر رشد تکنولوژی است؟

این کتاب در وبسایت آمازون 8.50 دلار قیمت دارد.

Web Design. the Evolution of the Digital World 1990-Today ( طراحی وب، انقلاب دنیای دیجیتال از 1990 تا امروز)

نویسنده: Rob Ford

سه دهه گذشته، دستاوردهای چشم گیر و عظیمی در حوزه تکنولوژی معرفی شدند. از اولین نسخه‌های کامپیوترهای خانگی گرفته تا گوشی‌های موبایل یا محصولات حوزه واقعیت افزوده. وب، حالا عملا از زندگی روزمره ما انسان‌ها، غیر قابل جدا سازی است. اما دنیای وب از ابتدا اینگونه نبوده: ویدیوهای خنده‌دار یا گشت و گذارهای تفریحی یا اموتیکون‌های بانمک، همگی زاده زمان در این حوزه بوده‌اند. در این کتاب مجموعه‌ای از تغییر و تحولات دنیای وب معرفی می‌شود، از ابتدا تا به امروز. مثلا اولین وبسایتی که صدا در آن به کار رفته بود، اولین استفاده از جسچر  drag-and-drop ، اولین وبسایتی که ویدیو در آن به کار رفت، اولین وبسایتی که وایرال شد و غیره.

قیمت این کتاب در امازون 34.38 دلار است.

Cybersecurity Is Everybody’s Business( امنیت سایبری به همه مربوط است)

نویسندگان:Scott N Schober و Craig W Schober

آقای Scott Schober، قبلا نیز کتاب دیگری منتشر کرده بود به نام Hacked Again. در کتاب Hacked Again،آقای اسکات مجموعه‌ای از داستان‌های آموزشی از تجربیات هک شدن خود ارائه می‌کند تا دیگران از اشتباهات وی درس بگیرند. در کتاب جدید، اسکات با آقای Craig همکاری داشته و در مورد کسب و کارهای خرده پا و حفظ امنیت آنها توضیح می‌دهند.قیمت این کتاب در آمازون 19.30 دلار است.

Tools and Weapons( ابزارها و اسلحه‌ها)

نویسندگان: Brad Smith و Carol Ann Browne

این کتاب، یک راهنمای جذاب و کاربردی است که توضیح می‌دهد تکنولوژی چگونه هم به ما قدرت می‌دهد و هم زندگی ما را تهدید می‌کند. از حریم شخصی گرفته تا حملات سایبری، این کتاب راهنمایی کاربردی برای آماده سازی برای آینده تکنولوژی است. قیمت در آمازون: 16.19 دلار.

The Spatial Web( وب فضایی)

نویسندگان: Gabriel René و Dan Mapes

آیا تا به حال تصور کرده‌اید که آینده چه شگفتی‌هایی برای ما خواهد داشت؟ آیا آینده شبیه آن چیزی خواهد بود که در فیلم‌هایی مانند بلید رانر، ماتریکس، جنگ ستارگان، استار ترک یا غیره به تصور کشیده شده است؟ دنیایی پر از ربات‌ها، ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته و هوشمند، آواتارهای مجازی، حمل و نقل‌های لحظه ای؟

آینده قرار نیست همیشه مرموز باقی بماند. کتاب The Spatial Web تصویری از آینده اجتناب ناپذیر ما انسان‌ها را به تصویر می‌کشد- تصویر دنیایی واقعی. در این کتاب راهکارهایی‌هایی برای آماده سازی و بهره برداری از دستاوردهای آینده نیز معرفی می‌شود. قیمت کتاب در امازون: 29.99 دلار.

Digital(دیجیتال)

نویسنده: Joshua J Omojuwa

در سال 2018، سرمایه گذاری استارت‌آپ‌های آفریقای به بیش از 700 میلیون دلاردر سال رسید. در سرتاسر این قاره، مردم روز به روز با قدرت پلت فرم‌های دیجیتال آشناتر می‌شوند، پلت فرم‌هایی که می‌تواند تغییرات اساسی در زندگی آنها ایجاد کند. در 10 سال گذشته، تعداد کسب و کارها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد. Joshua در کتاب خود توضیح می‌دهد که چگونه درک و ارتباط با تکنولوژی می‌تواند به کسب و کارهای مختلف این قاره کمک کند تا رونق بگیرند. قیمت در آمازون: 20 دلار.

AI for People and Business ( هوش مصنوعی برای مردم و کسب و کارها)

نویسنده: Alex Castrounis

اگر مدیرعامل یا هر نوع مسئول ارشد یک سازمان یا شرکت هستید، به هر نوعی می‌توانید از هوش مصنوعی در شرکت خود استفاده کنید. مخاطب این کتاب شمایید. در این کتاب توضیح داده می‌شود که هوش مصنوعی چیست و چگونه می‌تواند فرصت‌های بالقوه را با استفاده از این تکنولوژی کشف کرد. استراتژی‌های استفاده موفق و کاربردی از هوش مصنوعی نیز توضیح داده می‌شود. قیمت در آمازون: 27.99 دلار.

Digital Transformation( تحول دیجیتال)

نویسنده: Thomas M. Siebel

در این کتاب، راهکارهایی برای سازگاری و درک واقعی تکنولوژی‌هایی معرفی می شود که برای کسب و کارها و حتی دولت‌ها، ایجاد مشکل کرده است، اینکه این مشکلات را چگونه بشناسیم و از تحول دیجیتالی برای رونق بیشتر کسب و کار بهره ببریم. تکنولوژی‌هایی مانند پردازش ابری، تحلیل داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این روزها تاثیر بسیار زیادی بر انواع مختلف کسب و کارها دارد و مدیران با داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه‌ها می‌توانند در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد کنند. قیمت در آمازون: 21.49 دلار.

منبع: bookauthority

نوشته های مشابه

‫244 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا