ایران

حمله اینترنتی به علی بابا و سرقت اطلاعات کاربران

جزییات هنوز مشخص نیست اما مدیران علی بابا از کاربران عذرخواهی کرده‌اند

ساعات اولیه بامداد مروز مدیرعامل علی بابا از حمله هکرها به سرورهای علی بابا و سرقت اطلاعات کاربران این شرکت خبر داد.

مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا در توییتی در این خصوص گفت: «متاسفانه تعدادی از سرورهای علی‌بابا مورد حمله هکرها قرار گرفته و به برخی از اطلاعات کاربران و سورس‌کدها دسترسی پیدا کردند. تیم امنیت علی‌بابا اقدامات لازم را انجام داده و با توجه به سرنخ‌های موجود، این موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری است.

‏مسئولیت این رخداد را می‌پذیریم و از کسانی که به نحوی آسیب دیدن، عذرخواهی کنم. حفاظت از اطلاعات همواره اولویت ما بوده و هست. این اطمینان را به شما می‌دم که اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار این اتفاق صورت گرفته و با قدرت بیشتر در جهت حفاظت از حریم خصوصی کاربران پیش خواهیم رفت. »

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در واکنش به اعلام خبر هک علی بابا و لو رفتن اطلاعات کاربران، در توییتر نوشت: «صداقت شما و همراهی‌تان برای رشد و توسعه امنیت نشانه‌ای از تعهد شماست. همین که پنهان‌کاری رویه شما نیست و تعهد به شناسایی مشکل و رفع آن دارید، نقطه آغازین توسعه را نشان داده‌اید.   صداقت با مردم خود نشانه یک سرمایه اجتماعی است؛ و هم سازنده آن سرمایه.»

مجید حسینی نژاد، بنیان‌گذار علی بابا هم دقایقی بعد ضمن انتشار تصویری از بیانیه رسمی شرکت در رابطه با هک علی بابا و لو رفتن اطلاعات کاربران، اضافه کرد: «همیشه پشت هر رو دست خوردنی؛ جایی برای یادگیری و رشد هست، صمیمانه عذر میخواهم و مطمئنم که تیم عالی تکنولوژی و امنیت علی بابا با یادگیری از این اتفاق امنیت را به طور بی‌اندازه چشمگیری بالاتر می‌برد و شما ما را یادگیرنده، اهل رشد و توسعه خواهید یافت.»

حمله هکرها به سرورهای علی بابا

هنوز از وسعت و جزییات اطلاعات لو رفته کاربران در این پلتفرم چیزی اعلام نشده اما طبق اعلام علی بابا، قرار است در اطلاعیه‌های بعدی اخبار تکمیلی بیشتری در خصوص هک عل بابا و لو رفتن اطلاعات کاربران منتشر شود.

هفته پیش هم طی حمله گسترده هکرها، بزرگترین حمله اینترنتی به زیرساخت‌های کشور را انجام گرفت و باعث ایجاد اختلال چند روزه در اینترنت ایران شد. شهریور امسال نیز برخی وب‌سایت‌های عرضه‌کننده‌ی ارز دیجیتال از جمله ارزجو، اول پرداخت و excoino با حملات بی‌سابقه‌ی سایبری و تهدید اخاذی مواجه شدند تا به‌ازای دریافت وجه، حملات منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) به این وب‌سایت‌ها متوقف شود.

این مطلب به روز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا