اپلویروس کرونا

ویروس کرونا و تاثیر آن بر فروش گوشی‌های آیفون

مینگ-چی کو، تحلیلگر برجسته محصولات اپل در تازه‌ترین یادداشت خود، پیش‌بینی‌هایی را در خصوص تاثیر ویروس کرونا بر میزان فروش گوشی‌های آیفون و همچنین فروش دیگر شرکت‌ها تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در نیمه نخست سال 2020 منتشر کرد.

درواقع، هرچه تب ابتلا به ویروس کرونا در چین و دیگر نقاط جهان بالاتر رفت، پیش‌بینی‌های متعددی در خصوص فروش اسمارت فون‌ها و بویژه گوشی‌های آیفون منتشر شد. از جمله گوشی‌هایی که گفته می‌شود فروش آن تحت تاثیر این ویروس قرار خواهد گرفت مدل‌های آیفون 11 و مدل جدید آیفون SE 2 و آیفون 9 است.

در این میان، مینگ-چی کو نیز مدعی شد که اپل در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، افت فروش گوشی‌های خود را تجربه خواهد کرد. طبق پیش‌بینی وی، حدود 10 درصد از فروش فصلی این شرکت تقلیل خواهد یافت و در مجموع بین 36 تا 40 میلیون آیفون در این بازه زمانی سه ماهه، به فروش خواهد رفت.

وی همچنین اعلام کرد که با توجه به اینکه هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص میزان پیشرفت این ویروس در آینده وجود ندارد، نمی‌توان گفت که عملکرد این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری به چه شکل خواهد بود. وی هفته گذشته پیش‌بینی کرد که آیفون‌های امسال مجهز به شارژرهای وایرلس، AirTag و هدفون‌های جدید عرضه خواهند شد.

به ادعای برخی تحلیلگران، از دیگر موارد تاثیرگذار بر کاهش میزان فروش آیفون در سال جاری، جنگ تجاری میان آمریکا و چین اشاره کرد. اخیرا شرکت اپل به دنبال گسترش این ویروس در چین، تمامی‌دفاتر خود را در چین به طور موقت تعطیل کرد و اعلام کرد که حداقل تا نهم فوریه این رویه ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

‫1,209 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا