متا

واتس‌اپ به پشتیبانی از ویندوزفون و نسخه‌های قدیمی اندروید و iOS پایان داد

سیستم عامل ویندوزفون مایکروسافت، اکنون به یک افسانه تبدیل شده است. اگرچه این پلتفرم، با عرضه ویندوز 10 موبایل، تا حدودی احیا شد اما عدم استقبال جدی از سوی کاربران و انتقاد منتقدین، راهی جز پایان دادن به زندگی این پلتفرم برای مایکروسافت باقی نگذاشت.

طولی نکشید که بسیاری از اپلیکیشن‌ها، به پشتیبانی از این سیستم عامل پایان دادند و امروز نیز شرکت فیسبوک، مالک واتس‌اپ نیز به این جرگه اضافه شد. این شبکه بزرگ اجتماعی رسما اعلام کرد که دیگر پلتفرم ویندوزفون در اپلیکیشن واتس‌اپ این شرکت پشتیبانی نخواهد شد.

این تصمیم از 31 دسامبر یعنی همین امروز اجرایی خواهد شد. همچنین، توسعه‌دهندگان واتس‌اپ نیز از یکم فوریه 2020 به پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌اندورید 2.3.7 و قبل‌تر) و آی او اس (آی او اس 8 و قبل‌تر) پایان خواهند داد.

با توجه به تعداد کم کاربران ویندوزفون در جهان، این مساله تاثیر چندانی روی تعداد کاربران فعال واتس‌اپ نخواهد گذاشت. البته این نکته را نیز باید یادآور شد که عدم پشتیبانی از این پلتفرم توسط واتس‌اپ، بدین معنی نیست که کاربران ویندوزفون دیگر نمی‌توانند از این اپلیکیشن پیام‌رسان استفاده کنند؛ بلکه دیگر آپدیتی برای آن عرضه نخواهد شد.

این مساله همواره به کاربران دستگاه‌های هوشمند توصیه می‌شود تا در صورت پایان یافتن پشتیبانی از اپلیکشینی خاص، بعد از گذشت چند ماه، دیگر از آن استفاده نکنند چرا که باگ‌ها و حفره‌های امنیتی موجود دیگر رفع نخواهند شد و امنیت دستگاه و اطلاعات‌ کاربر به خطر می‌افتد.

منبع
Tech Spot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا