تکنولوژیرویدادهای خارجی

گزارش تصویری اختصاصی از Slush 2019 هلسینکی

کنفرانس اسلاش با هدف نتورکینگ و جذب استعدادها هر ساله در پایتخت فنلاند برگزار می‌شود

رویداد Slush یکی از دورهمی‌های بزرگ و معروف استارتاپی و تکنولوژی قاره اروپا است که از سال ۲۰۰۸ هر ساله در شهر هلسینکی فنلاند برگزار می‌شود.
در رویداد امسال حدود ۲۵۰۰۰ نفر شرکت‌کننده، ۴ هزار استارتاپ و ۲ هزار سرمایه‌گذار حضور داشت.
اسلاش توسط یکی از کوفاندرهای بازی معروف پرندگان خشمگین (Angry Birds) در سال ۲۰۰۸ و با ۳۰۰ نفر نیروی اجرایی شروع شد و کم کم گسترش یافت.
بد نیست بدانید بازی انگری بردز و شرکت معروف بازیسازی سوپرسل (Supercell) صاحب کلش آو کلنز، فنلاندی هستند.
در رویداد اسلاش مانند رویدادهای دیگر استارتاپی همچون “وب‌سامیت” سخنرانی و کارگاه‌های فراوانی در جریان است که برای شرکت در آنها باید حتما از پیش با مراجعه به جدول زمانی رویداد برنامه‌ریزی کنید، وگرنه شرکت در تمامی آنها عملا غیرممکن است. برای مثال باید از پیش موضوعات مورد علاقه خود را مشخص کنید و بر اساس آن انتخاب کنید که دوست دارید در کدام سخنرانی‌ها و ورکشاپ‌ها شرکت کنید.
برخی شرکت‌های بزرگ همچون گوگل، مایکروسافت، سامسونگ و هواوی هم در این رویداد غرفه داشتند و غالبا بخش‌های استارتاپی خود را آورده بودند یا راهکارهایی که به درد استارتاپ‌ها می‌خورد.
مدیر رسانه‌ای رویداد اسلاش ۲۰۱۵ در توصیف این رویداد به آی‌تی‌ایران گفت “اسلاش یک شتابدهنده انسانی است.”
فنلاندی‌ها معتقدند اسلاش یک فرصت بی نظیر به‌منظور نتورکینگ و پیدا کردن استعداد‌، سرمایه‌گذار، تیم و محصول برای استارتاپ‌ها است که مشابه آن در رویداد یا نقطه دیگری یافت نمی‌شود.
در اسلاش Talk و ورکشاپ‌های زیادی برگزار می‌شود، اما نتورکینگ آن بیشتر برای شرکت‌کننده‌ها ارزش دارد.
استفاده از تم مشکی و نورپردازی خیره‌کننده در تاریکی مطلق، یکی دیگر از جذابیت‌ها و ویژگی‌های رویداد اسلاش است که آن را خاص می‌کند.
یکی دیگر از نکات جالب در مورد اسلاش امسال تمرکز روی هوش مصنوعی، نوروساینس و استفاده بهینه از طبیعت بود که خطوط فناوری‌های آینده را ترسیم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا