بیل گیتس

بیل گیتس بار دیگر ثروتمندترین مرد جهان لقب گرفت

سال 2008 بود که بیل گیتس به کار خود در مایکروسافت پایان داد و شش سال بعد یعنی در سال 2012 نیز از سمت خود به عنوان رئیس هیات مدیره این شرکت کناره‌گیری کرد.

بیل گیتس تقریبا دو دهه بر روی کامپیوترهای شخصی تمرکز داشت و بعد از آن به اقدامات بشردوستانه روی آورد. اما علی‌رغم کاهش فعالیت‌های خود در مایکروسافت و همچنین صرف مبالغی برای فعالیت‌های بشردوستانه، بیل گیتس باری دیگر به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد.

طبق گزارش بلومبرگ، تا تاریخ 16 نوامبر یعنی 25 آبان ماه، سرمایه خالص بیل گیتس حدود 110 میلیارد دلار برآورد شد. با این حساب، گیتس توانست جف بزوس را که ثروت وی تقریبا 109 میلیارد دلار تخمین زده شد، پشت سر بگذارد.

از سال 2008 تاکنون، بیل گیتس چندین بار جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین مرد جهان به افرادی همچون جف بزوس، وارن بافت و کارلوس اسلیم واگذار کرده بود. اگرچه او در سال 2008، حدود 35 میلیارد دلار از سهام خود در مایکروسافت را فروخت تا بتواند با بنیاد خیریه «بیل اند ملیندا گیتس» را راه‌اندازی کند، اما همچنان بخش زیادی از سهم مایکروسافت را در اختیار دارد.

بلومبرگ در این رابطه نوشت که انتخاب مجدد گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان بیشتر به دلیل عقد قرارداد 10 میلیارد دلاری جدید مایکروسافت با پنتاگون و بالا رفتن ارزش سهام این کشور است. قیمت هر سهم مایکروسافت در 22 ژوئن امسال 136 دلار بود که اکنون به 150 دلار ارتقا یافته است.

در خصوص جف بزوس، مدیرعامل آمازون نیز باید گفت وی در طی ماه‌های اخیر با دو مشکل بزرگ دست‌وپنجه نرم کرد که یکی از آن‌ها عملکرد ضعیف این شرکت در سه ماهه اخیر بود و دیگر انتقال حدود 35 میلیارد دلار از سرمایه بزوس به همسرش در پی طلاقی توافقی با او.

اولین باری که بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان انتخاب شد، سال 1995 بود که در آن زمان سرمایه وی حدود 12.9 میلیارد دلار برآورد شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا