کتاب

نسخه صوتی کتاب «فوتبال علیه دشمن» با صدای عادل فردوسی پور منتشر شد

افراد کمی در کشورمان وجود دارند که هم صدای خاطره انگیزی داشته باشند و هم چهره‌ای محبوب در بین مردم به حساب بیایند. عادل فردوسی پور نمونه‌ای بارز از چنین افرادی است که کمتر کسی در ایران فوتبال را بدون گزارش‌های خاطره انگیز او و برنامه محبوب نود می‌شناسد.

فردوسی پور که گزارش فوتبال در صدا و سیما را از اوایل دهه هفتاد آغاز کرد، در ادامه و از سال 78 با برنامه تلویزیونی نود توانست تحول عظیمی را در زمینه تحلیل و بررسی حواشی فوتبال داخلی ایران ایجاد کند و پس از گذشت چند سال به پرطرفدارترین برنامه تلویزیونی با میلیون‌ها مخاطب در ایران تبدیل شود. همه فعالان در زمینه فوتبال و همچنین طرفداران این ورزش به خوبی از نقش او در مبارزه با فساد و افشاگری‌های او درباره اتفاقات پشت پرده مسابقات فوتبال از طریق برنامه 90 خبر دارند.

اما از زمان اختلاف این چهره محبوب با مدیر شبکه 3 و جلوگیری از پخش برنامه نود، طرفداران سبک گزارشگری او و برنامه نود فرصتی برای دیدن و شنیدن صدای او نداشته‌ و فعالیت نداشتن در شبکه‌های اجتماعی نیز موجب شده ارتباط فردوسی پور با مخاطبین تقریبا قطع شود. البته این اتفاقات شاید حضور او را کم رنگ کرده باشد، اما از محبوبیت چهره و صدای او در بین مردم علی‌الخصوص اهالی فوتبال چیزی کم نمی‌کند.

اما فردوسی پور علاوه بر گزارش فوتبال و اجرا در برنامه نود، به تدریس در دانشگاه نیز می‌پردازد و طی چند سال اخیر سه کتاب در زمینه روان‌شناسی نیز ترجمه کرده است.

کتاب «فوتبال علیه دشمن» نوشته سایمون کوپر تنها کتاب ترجمه شده توسط عادل فردوسی پور است که به فوتبال مربوط می‌شود و دو کتاب دیگر در زمینه روانشناسی هستند. فوتبال علیه دشمن با ترجمه عادل فردوسی پور سال 89 منتشر شد اما خبر خوب برای طرفداران این چهره اینکه نسخه صوتی این کتاب با صدای خود عادل فردوسی پور از امروز صبح در «اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو» منتشر شده است.

درباره کتاب فوتبال علیه دشمن

اولین نسخه کتاب فوتبال علیه دشمن نوشته سایمون کوپر در سال 1994 به چاپ رسیده و در آن به قدرت و نفوذ فوتبال در عرصه‌های غیر فوتبالی پرداخته است. نویسنده در این کتاب از تأثیر فوتبال در دگرگونی ساختارهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی صحبت می‌کند. سایمون کوپر این کتاب را با سفر به بیست و دو کشور دنیا و مشاهده مردمی که روزانه یا به فوتبال بازی کردن یا تماشای تیم محبوبشان از طریق تلویزیون می‌پردازند، نوشته است.

نویسنده در این کتاب، فوتبال را از بعد جامعه شناسی بررسی می‌کند و خواننده با ابعاد جدیدی از فوتبال در بین ملت‌ها و از زوایای سیاسی و اجتماعی آشنا می‌شود.

قیمت این کتاب صوتی 15 هزار تومان است.

نوشته های مشابه

‫198 دیدگاه ها

 1. 프라그마틱 슬롯에 대한 내용이 정말 도움이 되었어요! 더불어, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 찾아보세요. 함께 서로 이야기하며 더 많은 지식을 쌓아가요!
  프라그마틱 슬롯

  프라그마틱의 빙고 게임은 항상 즐겁고 흥미로워요. 여기에서 더 많은 빙고 게임 정보를 확인하세요!

  https://www.hnrcrew.com
  https://www.12315oc.cn/
  https://slepes.com/link/

 2. 프라그마틱 플레이의 슬롯 포트폴리오는 250개 이상의 게임으로 구성되어 있으며, 다양한 화폐와 33개 언어를 통해 전 세계 시장에 제공됩니다. 게이츠 오브 올림푸스, 더 도그 하우스, 존 헌터 앤 톰 오브 더 스캐럽 퀸, 스위트 보난자 등 다양한 테마의 슬롯을 즐겨보세요.
  프라그마틱 게임

  프라그마틱 콘텐츠 항상 기대돼요! 또한 제 사이트에서도 유용한 정보를 제공하고 있어요. 상호 교류하며 더 많은 지식을 얻어가요!

  https://www.12315hv.cn/
  https://www.12315ama.cn/
  https://www.12315oq.cn/

 3. iGaming 분야에서 혁신적이고 표준화된 콘텐츠를 제공하는 최신 프라그마틱 게임은 슬롯, 라이브 카지노, 빙고 등 다양한 제품을 통해 최고의 엔터테인먼트를 선사합니다.
  프라그마틱 무료

  프라그마틱의 라이브 카지노는 정말 현장감 넘치게 즐길 수 있는데, 여기서 더 많은 정보를 얻을 수 있어 좋아요!

  https://www.12315kz.cn/
  https://www.12315xa.cn/
  https://hzkcj.com/link/

 4. 프라그마틱 플레이의 슬롯 포트폴리오는 250개 이상의 게임으로 구성되어 있으며, 33개 언어와 다양한 화폐를 통해 전 세계 시장에 제공됩니다.
  PG 소프트

  프라그마틱에 대한 내용이 정말 유익했어요! 또한, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 찾아보실 수 있어요. 함께 지식을 공유해보세요!

  https://www.utahppr.com
  https://www.citizendentalclinic.com
  https://www.iaz681.com

 5. 프라그마틱과 관련된 이 글 정말 잘 읽었어요! 더불어 저도 제 사이트에서 프라그마틱에 대한 새로운 정보를 공유 중이에요. 함께 나누면 더 좋을 것 같아요!
  pragmatic-game.net

  프라그마틱은 늘 새로운 기술과 아이디어를 도입하죠. 이번에 어떤 혁신이 있었는지 알려주세요!

  https://www.mooontes.com
  https://ahjdmt.com/hot/
  https://www.capshopjapan.site

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا