تکنولوژیگوناگون

استخراج غیرقانونی بیت کوین از سوپر کامپیوتر یک شرکت روسی

دنیس بیکو، کارمند یک تاسیسات ساخت کلاهک هسته‌ای روسی است و حالا با جریمه 450 هزار روبل(7 هزار دلار) از سوی دولت روسیه روبرو شده است. یک دادگاه روسی هفته گذشته اعلام کرد که بیکو، به دلیل استخراج غیرقانونی ارز مجازی بیت کوین از یک سوپر کامپیوتر روسی به پرداخت این جریمه گزاف محکوم شده است.

 

بیکو و دو کارمند دیگر یک موسسه تحقیقاتی روسی که Sarov  نام دارد، تلاش کرده بودند تا با استفاده از کامپیوتر قدرتمند موجود در این موسسه، بیت کوین استخراج کنند. کامپیوتری که این اساتید از آنها استفاده کرده‌اند، 1 پتافلاپ سرعت داشته است یعنی قادر بوده هزار تریلیون محاسبه در ثانیه انجام دهد!

بیکو، قبول کرده که به کامپیوتر قدرتمند موسسه دسترسی غیرقانونی داشته و  قوانین حفاظت و ذخیره سازی اطلاعات را زیر پا گذاشته است.

نقشه این عزیزان روسی، ماه فوریه گذشته لو رفت. بر اساس گزارش رسانه‌های روسی دو کارمند دیگر که در این عملیات مشارکت داشته‌اند، فعلا منتظر اعلام نهایی حکم خود هستند.

Tatyana Zalesskaya، سخنگوی این موسسه در مصاحبه‌ای با RBC  اعلام کرده بود که متهمان، به صورت غیرقانونی از سوپر کامپیوتر موسسه برای مصارف شخصی-به خصوص برای اتهام استخراج بیت کوین استفاده کرده بودند.

شرکت تحقیقاتی روسی Sarov ، زیر نظر دولت این کشور فعالیت داشته و یک منطقه تحت نظر و محافظت شده محسوب می‌شود. بر اساس گزارش بی بی سی، اولین بمب اتم این کشور، در زمان استالین در شرکت Sarov  تولید شده بود.

منبع: بی‌بی‌سی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا