استارتاپ

تقدیر از مدال آوران مسابقات Worldskill

تیم ایرانی در مسابقات Worldskill ۲۰۱۹ کازان روسیه، به خاطر تحریم‎های تکنولوژی، نتوانست از خدمات برخی شرکت‎ها که حامی مالی این مسابقات بودند، استفاده کند، بنابراین در برخی رشته‎ها شرکت نکرد.
پویا پیرحسین‌لو، مدیرعامل شرکت ابرآروان، در مراسم تقدیر از مدال‎آوران ایرانی در چهل و پنجمین دوره مسابقات Worldskill ۲۰۱۹ کازان روسیه، با انتقاد از بی‌توجهی به اهمیت این مسابقات، گفت: این مسابقات با حضور بالاترین مقامات سیاسی روسیه برگزار شد؛ به طوری که نخست‌وزیر روسیه در افتتاحیه و ریاست‌جمهوری آن در اختتامیه حضور داشتند و این نشان از مهم بودن Worldskill از دید جهانیان دارد.

وی افزود: ایرانیان برای دهمین دوره در این مسابقات شرکت کرده و توانست از بین ۶۳ کشور، رتبه پانزدهم را کسب کند. دستاورد تیم ایران در این مسابقات، یک مدال نقره، دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار بود. در ادامه این مراسم، غلامرضا راز،دبیر مسابقات ملی مهارت، با اشاره به تحریم‌ها گفت: اسپانسرهایی که در این مسابقات حضور دارند بیش از ۳۰۰ شرکت از غول‌های فناوری به شمار می‌روند و برخی از تجهیزات و دستگاه‌هایی که در این مسابقات برای برخی بخش‌ها دارند، جزو تحریم‌هایی است که علیه ایران به اجرا گذاشته شده است. در نتیجه برگزار‌کنندگان این مسابقات و خود این شرکت‌ها نمی‌گذارند که ایرانیان حتی برای چند روز هم به این تجهیزات و دستگاه‌ها دسترسی داشته باشند.«پارسا یوسفی» و «مهیار جباری» و «حسین مکتوبیان» از جمله افتخار آفرینان ایرانی در چهل و پنجمین دوره مسابقات Worldskill ۲۰۱۹ کازان روسیه بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.