تکنولوژیگوگل

جیمیل اشکالات تایپی و گرامری شما را اصلاح می‌کند

شرکت گوگل اخیرا ویژگی جدیدی را به سرویس جیمیل خود اضافه کرده که می‌تواند اشکالات تایپی و گرامری را مشخص کرده و گزینه‌هایی صحیح را پیشنهاد دهد.

طبق اعلام گوگل، کاربران G Suite از این پس می‌توانند در حین تایپ ایمیل، این ویژگی را که مبتنی بر فناوری یادگیری ماشینی طراحی شده، مشاهده کنند. همچنین در جیمیل، برخی از اشکالات تایپی رایج به صورت خودکار ویرایش و حتی زمان افعال نیز اصلاح خواهند شد.

با اضافه شدن این قابلیت، دیگر نیازی نیست تا کاربران به صورت دستی بر روی گوشی Check Spelling در پنجره «نوشتن» یا Compose جیمیل کلیک و کلمه مورد نظر را ویرایش کنند. در حالت جدید، خط قرمز زیر کلماتی با اشتباه تایپی و خط آبی زیر جملاتی با اشتباهات گرامری نمایان خواهد شد.

این قابلیت‌های جدیدی به صورت پیش‎فرض فعال می‌شوند و طی چند روز آینده در اختیار تمامی‌کاربران G Suite در سراسر جهان قرار خواهند گرفت. البته امکان غیرفعال کردن این ویژگی نیز برای افراد فراهم شده و برای این کار می‌بایست به بخش تنظیمات مراجعه و آن‌ها را غیرفعال کرد.

قابلیت اصلاح اشکالات تایپی و گرامری گوگل، بسیار باهوش عمل می‌کند چرا که از فناوری یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برخوردار است. این ویژگی پیشتر در Google Docs نیز استفاده شد و اکنون راه خود را به جیمیل باز کرده است.

گوگل در این رابطه نوشت: شما در حین تایپ کردن، پیشنهاداتی را در خصوص اشکالات تایپی و گرامری مشاهده خواهید کرد. اگر این اشکال، گرامری باشد با خطی رنگ آبی در زیر عبارتی که در حال نگارش آن هستید، کشیده خواهد شد و شما می‌توانید تنها با کلیک کردن، پیشنهاد ارائه شده را قبل و جایگزین کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا