گوگل

پیاده روی راحت‌تر، با قابلیت جدید گوگل مپ

کاربران گوگل مپ به خوبی می‌دانند که پیاده روی و دنبال کردن برنامه گوگل مپ به صورت همزمان، کار ساده‌ای نیست. به خصوص اگر در یک خیابان شلوغ باشید که تقاطع‌های زیادی دارد، سیستم مسیر یابی گوگل به وضوح جوابگو نیست. حتی دنبال کردن نقطه‌های آبی موجود روی نقشه نیز اکثر اوقات چالش برانگیز است زیرا به وضوح نشان نمی‌دهد که کاربر باید دقیقا مدام مسیر را پیش برود.

اما گوگل، قابلیت جدیدی به برنامه گوگل مپ خود اضافه کرده که هم روی آیفون و هم روی اندروید، به صورت صد در صد مسیریابی را برای کاربران ساده‌تر می‌کند. این قابلیت به دلیل وجود فلش‌های بزرگی که روی صفحه ایجاد می‌کند، عملا رد کردن مسیر درست را ناممکن می‌کند. این قابلیت، Live View نام دارد و برای کمک به کاربران برای انتخاب درست مسیر ارائه شده است.

مرتبط : پیش بینی شلوغی مترو و اتوبوس به زودی روی گوگل مپ ممکن می‌شود

قابلیت Live View گوگل مپ را عشاق پیاده روی، قطعا دوست خواهند داشت.

در قابلیت Live View، محیط اطراف را از دید دوربین  گوشی خود مشاهده می‌کنید. با کمک تکنولوژی واقعیت افزوده یا AR، فلش‌های بزرگی روی صفحه خواهید دید که دقیقا هنگام چپ یا راست پیچیدن، شما را راهنمایی می‌کند. اگر فلش‌ها را گم کردید، تنها کافیست که گوشی خود را در محیط اطراف بچرخانید تا فلش‌ها را دوباره پیدا کنید.

در حال حاضر، Live View صرفا برای گزینه پیاده روی یا Walking، روی این برنامه مسیر یابی قابل دسترس است اما بعید نیست که برای مسیریابی با خودرو نیز عرضه شود. در طی هفته جاری، گوگل به آهستگی این قابلت را برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون ارائه کرد.

در ادامه با نحوه استفاده از Live View روی گوشی آشنا شوید.

  • برنامه گوگل مپ را روی گوشی خود باز کنید.
  • در نوار جستجو، آدرس یا نام محل مقصد خود را وارد کنید.
  • گزینه «Directions» را انتخاب کنید.
  • آیکون پیاده روی یا Walking  را انتخاب کنید.

گزینه آبی رنگ Live View را کلیک کنید. حالا با حرکت شما در مسیر ارائه شده، آیکون‌های فلش بزرگی را روبروی خود مشاهده خواهید کرد که نام خیابان بعدی هم روی آن نوشته شده است.

منبع: سی نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن