اپل

هک از راه دور مک، تنها از طریق یک سیم شارژ قلابی

اپل همیشه کاربرانش را به استفاده از لوازم جانبی اوریجینال یا اصل این شرکت تشویق کرده و پیشنهاد می‌کند که تا حد ممکن از محصولات ساخته شده توسط شرکت‌های متفرقه، اجتناب کنند، به خصوص محصولاتی که توسط این شرکت تایید نشده بودند. دلیلی نیز که مطرح می‌کرد، مسائل امنیتی دستگاه‌ها بود، به خصوص محصولاتی مانند کابل‌های لایتنینگ که برای شارژ و انتقال داده‌ها در آیفون یا مک کاربرد دارد.

حالا اپل دلیل جدیدی پیدا کرده که ثابت کند برخی از ابزارهای جانبی ساخته شده توسط دیگر شرکت‌ها در واقع وسیله‌ای برای هک کردن دستگاه کاربران است.

جدیدا مشخص شده که برخی از کابل‌های شارژ لایتنینگ می‌تواند به ابزاری تبدیل شود که از راه دور دستگاه مک کاربران را هک کند.

این کابل شارژ تقلبی در واقع شباهت بسیار زیادی به نسخه اصلی دارد و حتی پکیج بسته بندی مشابهی با نسخه اوریجینال دارد. این کابل‌ها حقیقتا شباهت بسیار زیادی به کابل‌های اصل دارد و حتی می‌توانند افراد متخصص در این زمینه را نیز فریب دهند. اما در کنفرانس هکینگ DEFCON، یک محقق امنیتی شناخته شده، نشان داد که این کابل‌ها تا چه اندازه می‌توانند نیات پلیدانه و شوم سازندگانش را به خوبی پیش ببرد.

این محقق امنیتی گفت در داخل این کابل‌ها در واقع یک ایمپلنت تعبیه شد که امکان دسترسی وایرلس به دستگاه مک کاربر را ممکن می‌سازد. مانند دیگر کابل‌های لایتنینگ، کاربران در اکثر مواقع با دسترسی این وسیله جانبی به کامپیوتر خود، موافقت می‌کنند در حالیکه روحشان نیز از نیات پلید پشت پرده این وسیله خبر ندارد.

یک هکر از این طریق می‌تواند آیفون کاربر را پاک کرده و تنها از طریق آی‌پی آدرس ایمپلنت تعبیه شده، به اینترنت وصل شده و دستورات دیگر خود را اجرا کند.

چیزی که حساسیت چنین حملاتی را بیشتر می‌کند، شیوه انجام به شدت ساده این روش است. احتمال بروز هیچ اشتباهی از این طریق وجود ندارد، یک حمله بی ایراد امنیتی، تنها با کمک یک وسیله جانبی.

منبع: اسلش گیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا