متا

فیسبوک باری دیگر به سوءاستفاده از اطلاعات کاربران خود متهم شد

کمیسیون تجارت امریکا موسوم به FTC قصد دارد تا شکایتی را علیه فیسبوک در خصوص سوءاستفاده این شرکت از شماره تلفن کاربران و قابلیت تشخیص چهره این پلتفرم تنظیم کند.

وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت کمیسیون تجارت آمریکا مدعی شده که شبکه اجتماعی فیسبوک، کاربرانی را که شماره تماس خود را برای استفاده از قابلیت امنیتی احراز هویت دومرحله‌ای این پلتفرم وارد می‌کنند، برای اهداف تبلیغاتی خود مورد هدف قرار می‌دهد.

کمیسیون تجارت آمریکا فیسبوک را به ارائه اطلاعات ناکافی در خصوص قابلیت تشخیص چهره این شبکه اجتماعی متهم می‌کند و قرار است طی چند ساعت آینده، این شکایت را در راستای تحقیق و تفحص خود از فعالیت‌های مربوط به حفظ حریم خصوص کاربران مطرح خواهد کرد.

همانطور که پیش‌تر نیز خواندید این کمیسیون چندی پیش، جریمه سنگین 5 میلیارد دلاری را علیه فیسبوک تایید کرد که این حجم از جریمه بی‌سابقه بوده است. این کمیسیون اخیرا از سوی برخی نمایندگان کنگره آمرکیا و به دلیل عدم اعمال سفت‌وسخت بر فعالیت شبکه‌های اجتماعی و فعال در عرصه تکنولوژی، مورد انتقاد قرار گرفت.

با این‌حال، فیسبوک باری دیگر زیر ذره‌بین این کمیسیون قرار گرفته و اگر ادعای مطرح‌شده، ثابت شود نگرانی بیش از دو میلیارد کاربر این پلتفرم را در خصوص فعالیت‌های غیرقانونی این شبکه اجتماعی را دوچندان خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا