اپلمایکروسافت

بیل گیتس: جابز یک جادوگر بود! اما من از سِِحرش در امان ماندم

تا به امروز،صفتهای مختلفی به استیو جابز نسبت داده شده اما بدون شک، کلمه «جادوگر» تا کنون جزو آنها نبوده است.

این کلمه،  گفته موسس مایکروسافت، بیل گیتس است که رابطه‌ای با سابقه چند ساله با جابز داشت.

گیتس در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان گفت که جابز در دنیای اپل، با جادوگری و وِرد خوانی موفق شد. گیتس خود را نیز یک جادوگر خرده پا نامید و مدعی شد که سِحرهای جابز به روی او تاثیر نگذاشت.

گیتس در طی این مصاحبه گفت:« من شاهد دورانی بودم که مردم شیفته جادوی جابز شده بودند اما من خودم هم یک جادوگر کوچک بودم و به همین دلیل جادوی او روی من اثر نکرد.»

گیتس در ادامه مصاحبه خود اعلام کرد که جابز در انگیزه دادن به دیگران، بی همتا بود و همیشه بهترین گزینه‌ها را برای همکاری و شراکت انتخاب می‌کرد. گیتس گفت:« جابز در انتخاب بهترین گزینه‌ها، استاد بود و من تا به امروز مشابه این قابلیت را در هیچ کسی ندیدم. وی همچنین طراح مبتکری بود.»

به عقیده گیتس، حابز حتی در مواقعی که اشتباه می‌کرد نیز باز هم به شیوه مخصوص خودش شرکایش را مجدوب خود و در آخر قانع می‌کرد.

سخنان گیتس در مورد جابز شاید به نظر تحقیر کننده بیاید اما وی به صراحت به برتری جابز اعتراف کرد. وی در قسمتی از مصاحبه، جابز را یک «عوضی» نیز خطاب کرد! اما در سخنانش موج مثبتی درمورد این اسطوره به خوبی نمایان است.

تاریخچه رابطه استیو جابز و بیل گیتس

بیل گیتس و استیو جابز در جوانی

شیوه‌های عملکردی این دو مرد تاثیر گذار در صنعت تکنولوژی، متفاوت بوده اما استیو و بیل، سابقه رفاقت چند ساله با یکدیگر دارند. مایکروسافت و اپل هر دو در اواخر دهه 1970 و به فاصله چند ماهه، شروع به کار کردند.  گیتس بعدا نامش به عنوان یکی از توسعه دهندگان مک ثبت شد. وی همچنین پیشنهاد داد تا سیستم پلت فرم مک او‌اس، برای کامپیوترهای ساخت دیگر شرکت‌ها نیز عرضه شود. کاری که ویندوز بعدا انجام داد.

در دهه 1990، گیتس از جابز پیشی گرفت. اما با پیوستن دوباره جابز به اپل در اواخر 1990، همه چیز برعکس شد و جابز به پیشرفت‌های چشم گیری دست پیدا کرد.

گیتس اخیرا «عدم ورود به دنیای رقابت در صنعت گوشی‌های هوشمند» را بزرگ‌ترین اشتباه این شرکت معرفی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا