تکنولوژی

مقابله توییتر با توئیت‌های نفرت‌آمیز علیه گروه‌های مذهبی

توئیتر اخیرا از تصمیم خود برای مقابله با توئیت‌هایی حاوی سخنان نفرت‌آمیز علیه گروه‌های مذهبی خبر داد.

این شبکه اجتماعی با بروزرسانی سیاست‌های استفاده از این پلتفرم پیام‌رسان اعلام کرد که اگر بتواند از این طریق، مانع از انتشار توئیت‌های نفرت‌آمیز علیه گروه‌های مذهبی شود، به‌زودی از این رویه برای مقابله با انتشار توهین و سخنان نامناسب علیه دیگر گروه‌ها و افراد نیز استفاده خواهد کرد.

سال گذشته، توئیتر با ارسال درخواستی از کاربران خواسته بود تا به این شبکه اجتماعی در بازنویسی سیاست‌های آن در خصوص انتشار مطالب نفرت‌آمیز علیه گروه‌های مختلف کمک کنند. در مجموع، 8 هزار پاسخ از بیش از 30 کشور دنیا برای توئیتر ارسال شد که بسیاری از این افراد عنوان کردند که دسته‌بندی ارائه‌شده از سوی توئیتر، بسیار کلی است و می‌بایست آن را به دسته‌بندی و گروه‌های کوچک‌تر تقسیم کرد.

بر اساس سیاست جدید توئیتر، پیام‌هایی از کاربران که در آن از سخنان نفرت‌آمیز علیه گروه‌های مذهبی استفاده شده می‌بایست حذف شوند. البته می‌بایست گزارش این پیام‌ها نیز از قبل برای توئیتر ارسال شده باشد.

طبق این رویه،  استفاده از برخی کلمات در توئیت‌ها که گروه‌های مذهبی را نشانه می‌روند، ممنوع شده است. تیم امنیتی توئیتر با انتشار پشتی در این رابطه نوشت: ما قوانینی را برای حفظ امنیت کاربران در توئیتر ایجاد می‌کنیم. این قوانین به طور مداوم در حال تغییر و تحول است تا بتوانیم با واقعیت‌های جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، همگام شویم. تحقیقات ما نشان داده که انتشار سخنان نفرت‌آمیز در فضای وب گسترش یافته و تمرکز اصلی ما مبارزه با این تهدیدهاست.

توئیتر در طی سال‌های اخیر، تغییرات محسوسی را در سیاست‌های استفاده از این پلتفرم اعمال کرده است. برای نمونه، در ماه گذشته رسما اعلام کرد که اگر شخصیت‌های سیاسی در توئیت‌های خود، قوانین این پلتفرم را نقض کنند این مساله به کاربران اطلاع داده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا