اسنپ

ماجرای جنجالی راننده اسنپ که به خاطر بی حجابی مسافرش را پیاده کرد

ماجرای مسافری که راننده اسنپ به خاطر بی حجابی در وسط اتوبان او را پیاده کرد حالا به بحث اصلی در فضای وب تبدیل شده است.

برخی کاربران و رسانه‌ها اسنپ و راننده مذکور را به خاطر پیاده کردن مسافر در وسط اتوبان مورد سرزنش قرار داده‌اند برخی رسانه‌ها و افراد هم با تمجید از رفتار راننده در برخورد با بی حجابی از اسنپ به خاطر دلجویی از این کاربر انتقاد کرده‌اند.

اسنپ در بیانیه‌ای که منتشر کرده هم از این مسافر وهم از راننده دلجویی کرده است.

شبکه 3 صدا و سیما خیلی زود به سراغ راننده اسنپ آمد و او را به استودیو دعوت کرد.

راننده اسنپ در این برنامه گفت از 2000 خانمی که سوار کرده 50 تا روسری از سرشان می افتاد و من برای اینکه آنها را ترغیب به حفظ حجاب کنم این بحث را مطرح میکردم که ممکن است به خاطر بی حجابی شما پلیس ما را جریمه کند. خیلی ها می‌پذیرفتند وعذرخواهی میکردند و روسری‌شان را درست می‌کردند به جز این خانمی که این اتفاق افتاد.

راننده اسنپ گفت ایشان از درب منزل روسری سرش نبود و من فکر کردم شاید در طول راه به ایشان بگویم روسری‌شان را درست کنند. بعد از 200 متر به ایشان گفتم که روسری‌شان را درست کنند. دلیل را هم پلیس عنوان کردم جدا از اینکه برای خود من امر به معروف و نهی از منکر مطرح بود.

مرتبط: سوقصد به اسنپ شناسایی شد

راننده اسنپ گفت که با پشتیبانی صحبت کردم و کاربر اسنپ حق را به من داد و گفت کاملا قانون را رعایت کردید و امتیاز آن کاربر را لغو خواهیم کرد. بعد مشخصات من در اینترنت منتشر کردند.

راننده گفت که اسنپ امتیاز من را لغو نکرده و اتفاقا فردای آن روز هم یک خانمی را سوار کردم که آن خانم هم روسری‌اش افتاد و بعد من تذکر دادم ایشان روسری‌اش را درست کرد.

راننده اسنپ گفت که من آتش به اختیار عمل کردم و از کاربر خواستم شما را برسانم درب منزل که ایشان قبول نکرد و پیاده شد.

یک کارشناس دعوت شده به برنامه تلویزیون بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای انتشار عکس راننده اسنپ را مصداق جرم و مستحق مجازات دانست. او همچنین اقدام راننده را مطابق با قانون اساسی و قانون حمایت از آ‌مران به معروف دانست.

انتقاد مشاور حقوقی سازمان آی تی به استارتاپها

محمد جعفر نعناکار مشاور حقوقی سازمان فناوری اطلاعات اما بحث بدحجابی را به جایگاهی دیگر برد. او در توییتی خواستار نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی شد موضوعی که یکی از جنجالی‌ترین بحثها طی سالهای اخیر در این عرصه است.

جعفر نعناکار در توییتش هم اسنپ و هم تپسی را تلویحی مورد انتقاد قرار داد. نعناکار قبلا هم در جریان نفوذ به سرور تپسی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایرنا

 

توییت او با واکنش میلاد منشی پور مدیرعامل تپسی مواجه شد. او گفت که شرکتها با حلق ارزش و ایجاد حق برای مردم زنده هستند از خود مردم هستند و نباید این فضا را خراب کرد.

 

 

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. همچنان این اتفاق میفته. و اسنپ حق رو به مسافر میده. و کاربر راننده رو حذف و مسدود میکنه!!
  یکی از اشنایان بنده این اتفاق براش افتاده . و کاربری ش رو همین هفته اخیر حذف کردند!!
  این راننده میانسال بعد چند بار به خانم بی حجاب خواهش کرد که روسری ش رو بزاره و اون خانم ممانعت کرد و گفت قبول نداره …نهایتا راننده گفت اگر رعایت نمیکنید بفرمایید پیاده شید..
  بعد پیاده شدن اون خانم. راننده به پشتیبانی هم اطلاع داد. ولی نهایتا اسنپ به اعتراض اون خانم (که چرا این راننده پیاده شون کرد.) ترتیب اثر داد و با کمال تعجب حساب کابری این راننده قایمشهری رو حذف کرد!!!!
  شهریور 1401 – مازندران – قایمشهر.
  اسنپ چه میکنه؟ اصلا قوانین ایران اسلامی مون رو قبول داره؟
  مسیولین چه میکنند؟ اون نهادهایی که به اسنپ اجازه فعالیت دادند اینهمه

  برای اسنپ پول مهمه و قدرت پول !!!!

  اینو قطعا از طریق مبادی زیربط باید پیگیری کنیم.

 2. تا حال فکر کرید غربیهای ادمکش بخاطر نفت چرا دلسوز حجاب خانمها هستند چون با بی حجابی وتریبون وتلویزیون داشتن بهترین بازار لوازم ارایشی رنگ مو ولباس ولزوم تغییرات زود هنگام بنام مد را ترویج داده وپل خوبی به جیب میزنند این مطلب را از زاویه دیگر خانم آرمیده در تلویزیون امریکا گفت باضافه مطالعات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا