اپل

نتفلیکس ایرپلی را حذف کرد

نتفلیکس با حذف ایرپلی امکان پخش فیلمها و سریالهای خود از روی دستگاه های اپل به صورت ایرپلی را حذف کرده است.

این اقدام تنها دو هفته بعد از اعلام حضور اپل برای رقابت در بازار استریم فیلم و سریال با معرفی اپل تی وی پلاس صورت می‌گیرد.

با استفاده از امکان ایرپلی کاربران مک، آیفون یا آیپد قادر به پخش فیلم خود روی اپل تی وی و تلویزیون خود بودند.

نتفلیکس تایید کرده که امکان ایرپلی را به دلایلی که محدودیتهای تکنیکی خوانده حذف کرده است.

اپل اخیرا با اغلب سازندگان تلویزیون شراکت جدیدی را آغاز کرده و اجازه داده که ایرپلی نسخه 2 به صورت مستقیم روی تلویزیونهای ساخت 2019 و احتمالا بعد از آن کار میکند.

مرتبط: چرا اپل باید نتفلیکس را بخرد؟

نتفلیکس می‌گوید که با این تغییرات نمیتواند تایید کند که پخش محتوای این شرکت از طریق ایرپلی روی سایر تلویزیونها تجربه مناسبی برای کاربر ایجاد کند به همین دلیل آن را غیر فعال کرده است.

امکان ایرپلی یا پخش فیلم ها وسریال های نتفلیکس از طریق اپلیکیشن نتفلیکس تا قبل از این به خوبی انجام میشد و مشکلی وجود نداشت.

به نظر میرسد توضیح نتفلیکس بیشتر به بهانه گیری شبیه باشد که این شرکت تلاش میکند در رقابت جدید با یک رقیب قدرتمند به آن متوسل شود اما نکته عجیب این است که حذف این امکان در وهله اول به خود کاربران اپلی نتفلیکس ضربه می‌زند.

به این ترتیب نتفلیکس عملا در حال ناخشنود کردن کاربرانی است که از طریق دستگاه های اپل از سرویس این شرکت استفاده می‌کنند. این به معنی دیگر باعث تشویق این کاربران به امتحان کردن و استفاده از سرویس اپل تی وی پلاس می‌شود.

البته این را هم باید در نظر داشت که بسیاری از تلویزیونهای هوشمند امروزه خودشان دارای اپلیکیشن اختصاصی نتفلیکس هستند که امکان دیدن فیلم و سریال به طور مستقیم روی آن را فراهم میکند.

سرویس اپل تی وی پلاس قرار است در پاییز امسال راه اندازی شود و اپل تدارک  گسترده و هزینه زیادی برای به خدمت گرفتن توان هالیوود در آن انجام داده است.

اپل تاکنون در زمینه حذف ایرپلی از روی اپلیکیشن نتفلیکس توضیحی نداده است.

اپل تی وی پلاس ،سرویس استریم ویدیو اپل معرفی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا