آمازونخودرو الکتریکی

سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری آمازون

Rivian از آمازون سرمایه جذب کرد

شرکت Rivian که دو خودروی جدیدش را همین ۳ ماه پیش برای اولین بار معرفی کرد، توانسته در دور جدید جذب سرمایه مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار را از طرف شرکت آمازون جذب کند.

این خبر در حالی منتشر شده که هفته پیش خبرگزاری رویترز اعلام کرده بود آمازون و جنرال موتورز در حال مذاکره جهت سرمایه‌گذاری در یک شرکت خودروسازی هستند.

جف وایک مدیر ارشد بخش مشتریان آمازون در اظهارات جدیدش گفت: «برنامه شرکت Rivian برای آینده سیستم حمل و نقل الکتریکی ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این شرکت توانسته یک مجموعه عالی و تاثیرگذار را تاسیس کند و تکنولوژی‌ها و نیروهای بسیار کارآمدی را در مجموعه خود به‌کار بگیرد. شرکت آمازون هم بسیار مشتاق و خرسند است که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است.»

البته Rivian اعلام کرده که همچنان مستقل باقی خواهد ماند. همچنین سرمایه‌گذاران قبلی از جمله ALJ در دور جدید جذب سرمایه در این کمپانی شرکت داشته‌اند. آمازون و Rivian جزئیات بیشتری راجع به مفاد قراردادشان منتشر نکرده‌اند.

کمپانی Rivian بخش اعظمی از طول عمر کوتاه خود را در سایه سپری کرده. موسس این مجموعه ابتدا این شرکت را با نام Mainstream Motors در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد. در سال ۲۰۱۱ نام شرکت به Rivian تغییر کرد و مقر شرکت هم به فلوریدا منتقل شد. شرکت Rivian در حال حاضر بیش از ۷۵۰ کارمند دارد که در 4 ایالت مختلف آمریکا و همچنین در دفتر این شرکت در بریتانیا فعالیت می‌کنند. اکثریت کارکنان این شرکت در ایالت میشیگان قرار دارند.

با اینکه Rivian در چند سال اخیر فعالیت زیادی داشته اما پس از شرکت در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس در نوامبر سال گذشته و رونمایی از خودرو تمام الکتریکی R1T و R1S SUV بود که نام این شرکت بر سر زبان‌ها افتاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا