استارتاپایراندیوار

پاسخ روابط عمومی دیوار به پلیس فتا

امروز رییس پلیس فتای تهران بزرگ از درخواست برای مسدود شدن سایت دیوار خبر داد. 

دلیل این موضوع افزایش کلاهبرداری از طریق این سایت اعلام شده بود.

حالا سایت دیوار هم در بلاگ خود به این خبر واکنش نشان داده است.

در پاسخ روابط عمومی سایت دیوار به پلیس فتا آمده است:

دیوار در ماه‌های گذشته روزانه نزدیک به ۴۰۰هزار آگهی ثبت کرده است به این معنا که امسال تعداد آگهی‌های دیوار از مرز ۱۴۰میلیون آگهی عبور خواهد کرد. کار و زندگی‌ بسیاری از مردم از کنار دیوار تامین می‌شود. دیوار به سرعت در حال رشد است و باید آگاهی مردم درباره معامله کردن در این فضا افزایش یابد. ما شرایط پلیس را در روزهای اخیر درک می‌کنیم و همواره تلاش کرده‌ایم در فضای همکاری مشکلات را حل کنیم. حتما مقامات پلیس هم تایید می‌کنند که در عمده پرونده‌ها دیوار نقشی نداشته و سهل‌انگاری و اعتمادهای بیجا در فضای معامله افراد با یکدیگر باعث بروز این مشکلات شده است.

در پاسخ دیوار به پلیس فتا  همچنین آمده است : در دیوار بیش از ۳۸۰هزار کسب و کار مشغول فعالیت هستند و این نشان از اعتماد عمومی به این سرویس است. آیا بهتر نیست به خاطر عده‌ای سودجو که به گفته رییس پلیس فتای تهران تنها نزدیک به ۳۰ نفر بوده‌اند، نزدیک به حداقل ۲۰ میلیون کاربر دیوار را نگران نکرد؟ ۲میلیارد تومان مبلغ کلاهبرداری مورد اشاره رئیس پلیس فتا در مقابل هزاران معامله روزانه موفق و امن بین مردم که با صرفه اقتصادی همراه است آیا می‌تواند معیار یک تصمیم‌گیری باشد؟ آیا تضمینی وجود دارد که با مسدود شدن دیوار این جرایم دیگر در متن جامعه رخ ندهد؟

روابط عمومی دیوار همچنین می‌نویسد: در عین حال دیوار در تعامل با دادستانی و ابزارهای نظارتی وعده داده شده توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در دولت سعی می‌کند معاملاتی نه تنها به صرفه، بلکه ایمن‌تر فراهم کند. ما افزایش امنیت کاربران‌مان را همواره از وظایف خود دانسته‌ایم و باز هم در این زمینه تلاش خواهیم کرد. از همین رو دست همه رسانه‌ها و به ویژه مسئولان را برای افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه معامله کالای دست‌دوم می‌فشاریم و امیدواریم همین تعداد اندک تخلفات نیز به صفر نزدیک شود.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. دیوار یکی از بی مسوولیت ترین سایت های ایران و… برنامه نویسان را دارد
  هر کسی می تواند با نشانی ایمیل هر کس دیگر آگهی ثبت کند بدون این که دیوار فرایند تایید نشانی ایمیل را انجام دهد
  هنگامی که صاحب نشانی ایمیل می خواهد ایمیل خود را از این آگهی جدا کند، آنگاه برای حذف نشانی ایمیل، دیوار تاییدیه می خواهد!!!
  این کار دیوار یعنی کلاهبرداری، بی توجهی بی حریم شخصی و احراز هویت و همه در کنار هم یعنی باز گذاشتن دست کلاهبرداران
  دهها بار برایشان نوشته ام و هیچ کاری برای رفع این مشکل ساده نمی کنند

 2. مشكل از سايت ديوار نيست مشكل سواد نا كافي رسانه اي و بي احتياطي مخاطبان با وجود توصيه هاي مكرر پليس فتا و رسانه هاي جمعي است چرا بايد يك شخص قبل از انكه طرف معامله خود را بشناسد و از واقعي بودن آگهي و مكان او مطلع و مطمئن باشد به حسابش پول واريز كند .

  1. دوست عزیز یک متخصص کشاوری هیچ سوادی از الکترونیک نداره
   همونجوری که پدر شما یا پدر بزرگ شما هیچ سوادی از کارهای که شما روزانه میکنید نداره
   بعضی مسائل رو 100 درصد افراد سوادشو ندارن ( در 20 میلیون بالغ ایرانی شاید 10 نفری باشن که فرق بین اب تمیز با اب کثیف ندونن در چیه)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا