آمازون

جلیقه هوشمند آمازون چیست

جلیقه هوشمند آمازون محصولی برای فروش نیست.

بیش از 100 هزار ربات در انبارهای شرکت آمازون مشغول به کار هستند و طبیعتا شرکت بایستی از عملکرد صحیح این ربات‌ها و اجرای صحیح دستورات تکنسین های آمازون اطمینان حاصل کند.

حال راهکار جدید شرکت آمازون یک جلیقه هوشمند با نام Robotic Tech Vest است که کارکنان انبارهای آمازون آنها را می‌پوشند و از طریق آن به ربات ‌ها نزدیک می‌شوند. این جدیدترین تکنولوژی به کاررفته در شرکت آمازون محسب می‌شود.

ربات هوشمند آمازون

جلیقه هوشمند آمازون طبق گزارش وبسایت تک کرانچ در اصل یک نسخه به روز رسانی شده سسیتم‌های نظارتی فعلی شرکت آمازون محسوب می‌شود. ربات ‌های آمازون وظیفه دارند قفسه‌های محصولات را در مسیر کارکنان در حال رفت و آمد قرار ندهند.

زمانی که یکی از این ربات‌ها وسیله‌ای را روی زمین بیندازد یا چیزی را بشکند، یک تکنسین انسانی باید وارد صحنه شود تا همه چیز را مرتب کند.

در گذشته شخص باید محدوده‌ای که قصد بررسی آن را داشت مشخص می‌کرد تا ربات‌ها در آن منطقه رفت و آمد نکنند.

اما با استفاده از  جلیقه هوشمند آمازون که تکنسین‌های شرکت آن را می‌پوشند، ربات‌ها از فاصله دور حضور این اشخاص را تشخیص داده و به‌طور هوشمند مسیرشان را تغییر می‌دهند و دیگر نیازی به تعیین محدوده برای جلوگیری از ورود ربات ‌ها توسط این افراد نیست.

در حقیقت شخصی که جلیقه Robotic Tech Vest یا همان RTV را می‌پوشد برای ربات‌ها قابل تشخیص می‌کند و همچنین سیستم به‌کار رفته در این جلیقه از فرمان ‌پذیری بیشتری در مقایسه با اقدامات ایمنی گذشته برخوردار است. افراد با استفاده از این جلیقه می‌توانند به‌طور آزادانه به اطراف حرکت کنند، بدون اینکه در مسیرشان با ربات های در حال حرکت برخورد داشته باشند.

سخنگوی آمازون گفته این جلیقه در 25 انبار مرکزی این کمپانی در حال استفاده است و این نوآوری را یک موفقیت بزرگ برای شرکت آمازون می‌داند.

جف بزوس: آمازون هم روزی شکست خواهد خورد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا