اپل

استفاده از ایرپاد و قابلیت جدیدش برای شنود مکالمات!

در نسخه iOS 12، اپل تغییر زیرکانه‌ای اضافه کرده که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ایرپادهای خود را با قابلیت Live Listen، به ابزاری برای کمک شنوایی تبدیل کنند.

در این قابلیت جذاب، صداهای اطراف توسط میکروفون موجود روی ایرپاد، دریافت، تقویت شده و از طریق اسپیکرهای دستگاه، ارائه می‌شود.

طبق گفته اپل، این قابلیت علاوه بر کمک به کاربرانی که مشکلات شنوایی دارند، برای شنیدن مکالمات و یا نویزهای محیط اطراف، استفاده می‌شود.

تا به امروز نیز این قابلیت تنها برای موارد ذکر شده مورد استفاده قرار گرفته بود تا اینکه توییتی در شبکه توییتر وایرال شد و توجه کاربران را به خود جلب کرد. بعد از انتشار این توییت، کاربران قانع شدند که از قابلیت Live Listen می‌توان همچنین برای شنود و جاسوسی دیگر افراد استفاده کرد!

در توییت منتشر شده، فردی اسکرین شاتی به پُست خود اضافه کرده بود که در آن استفاده از ایرپاد و قابلیت Live Listen، برای شنود صحبت‌های شخص دیگر حاضر در اتاق توضیح داده می‌شد.

در این پُست توضیح داده می‌شد که باید ایرپاد‌ها را به آیفون اتصال داده و برنامه  Live Listen روی گوشی که قائدتا میکروفون قوی‌تری دارد، اجرا کرد.

بعد، گوشی را به مکان مورد نظر برده و بعد از شروع مکالمه، صدای فرد از طریق میکروفون آیفون دریافت شده و به بلندگوی‌های ایرپاد کاربر فرستاده می‌شود.

قابلیت جدید شنود مکالمات ایرپاد

قطعا،کاربرد ذکر شده در این پُست جنبه اخلاقی ندارد و بدون شک اپل نیز به این منظور، این قابلیت را معرفی نکرده است زیرا این شرکت همیشه وسواس عجیبی در مورد حریم شخصی افراد از خود نشان داده است. باید ببینیم که مسئولین اپل چگونه به این خبر داغ شده، واکنش نشان خواهند داد.

مرتبط : مشکلات iOS 12 و راه حل آنها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا