گوگل

مقابله اپلیکیشن Messages اندروید با پیامک اسپم

این ویژگی هنوز برای همه کاربران فعال نشده است

باmessages می‌توان به جنگ اسپم رفت؟ می‌توان گفت همه از پیامک‌های اسپم متنفر هستند و آمریکایی ها بیشتر.

اما خوشبختانه برخی از کاربران اندروید به تازگی گزارش داده‌اند که یک سری پیام‌ها در رابطه با محافظت در برابر پیام‌های اسپم در اپلیکیشن messages سیستم عامل اندروید دستگاهشان مشاهده کرده‌اند.

طبق گزارش وبسایت اندروید پلیس، در آپدیت جدید اندروید ظاهرا یک ویژگی جدید اضافه شده که البته روی تمامی دیوایس‌های اندرویدی فعلا قابل استفاده نیست.

کاربرانی که این ویژگی برای آنها فعال شده است ادعا می‌کنند زمانی که اپلیکشن Messages را باز می‌کنند یک نوتیفیکیشن برای آنها نمایش داده می‌شود که یک سری تنظیمات جدید را اعلام می‌کند و متن این پیان به این شکل است:

«برای محافظت در برابر پیام‌های اسپم، برخی از اطلاعات پیام شما، نه همه اطلاعات، برای گوگل ارسال شده است.» البته این ویژگی محافظت در برابر پیام‌های اسپم را می‌توان از منوی اصلی تنظیمات سیستم عامل اندروید فعال یا غیرفعال کرد.»

طبق اطلاعات منتشر شده در صفحه پشتیبانی گوگل، زمانی که این ویژگی فعال می‌شود، اطلاعاتی که از کاربر برای گوگل ارسال می‌شود به هیچ وجه شامل محتوای پیام یا شماره ارسال کننده پیام نمی‌شود.

این ویژگی در مقایسه با حالتی که کاربر مستقیما یک پیام را به عنوان اسپم برای گوگل ارسال می‌کند متفاوت است چراکه در این حالت تمامی محتوای پیام اسپم برای گوگل ارسال می‌شود.

در کل اگر خیلی به این سرویس جدید گوگل اعتماد ندارید می‌توانید آن را غیرفعال کرده و یا از سرویس‌های پیام‌رسان رمزگذاری شده استفاده کنید.

مرتبط : امکان شناسایی اسپم از طریق گوگل فون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا