تکنولوژی

فیسبوک یک کمپانی امنیت سایبری را می‌خرد

فیسبوک هنوز هم از هک شدن اطلاعات 50 میلیون کاربر خود ضربه می‌خورد و همه چیز برایش تمام نشده است اما به نظر می‌رسد این شرکت یک راه حل پیدا کرده است. منابعی که با وبسایت اینفورمیشن صحبت کرده‌اند ادعا می‌کنند که فیسبوک قصد دارد هرچه سریعتر برای خرید یک شرکت امنیت سایبری اقدام کند و در حال حاضر پیشنهادات خود را به چند شرکت امنیت سایبری ارائه کرده است. با اینکه در این گزارش‌ها اشاره‌ای به نام این شرکت‌ها نشده اما گفته می‌شود زاکربرگ و تیمش به دنبال خرید نرم‌افزاری هستند که بتوان آن را درون سیستم فعلی شرکت اجرا کرد و بتواند احتمال هک شدن اطلاعات کاربران و شرکت را سریعا اطلاع دهد.

هنوز مشخص نیست فیسبوک چقدر به عقد قرارداد و خریدن یک شرکت امنیت سایبری نزدیک شده اما احتمال می‌رود تا پایان امسال چنین اتفاقی بیافتد. ضمنا فیسبوک هنوز پاسخی در رابطه با این گزارش‌ها ارائه نکرده است.

خرید یک شرکت امنیت سایبری می‌تواند سیستم دفاعی فیسبوک را تقویت کند و از طرفی تخصص در این شرکت را هم افزایش ببخشد و همچنین احتمال خطا در کدنویسی و لو رفتن ناخواسته اطلاعات میلیون‌ها کاربر را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. از طرفی هم گفته می‌شود به خدمت گرفتن چنین شرکت امنیتی تنها یک تلاش تبلیغاتی از طرف زاکربرگ است چراکه پس از رسوایی فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا زاکربرگ و فیسبوک بخش قبل توجهی از محبوبیت خود را از دست دادند.

منبع: انگجت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا