آمازون

معرفی مایکروویو و ساعت دیواری هوشمند آمازون

در جریان رخداد روز پنج‌شنبه آمازون، این کمپانی از 15 محصول و سرویس جدید رونمایی کرد که از میان آنها می‌توان به اکو شو نسل دوم، اکو دات نسل جدید و اکو پلاس اشاره کرد. اما در این میان 2 محصول به‌چشم می‌خورند که نشان می‌دهد آمازون با جدیت زیادی قصد دارد وارد عرضه وسایل هوشمند خانگی شود: مایکرویو و ساعت دیواری مجهز به الکسا.

مایکروویو آمازون که به وای فای مجهز است با قیمت 60 دلار و از 14 نوامبر در بازار عرضه خواهد شد. البته این مایکرویو مستقیما به دستیار صوتی الکسا مجهز نیست و برای این کار دستگاه باید از طریق وای‌فای به یک اسپیکر هوشمند اکو متصل شود.

مایکروویو هوشمند آمازون

دستورات صوتی که برای این مایکروویو استفاده می‌شوند، عموما به زمان پخت غذا مربوط می‌شود. برای مثال از الکسا می‌خواهید 30 ثانیه دیگر به زمان گرم کردن غذا در مایکروویو اضافه کند. یا مثلا از الکسا می‌خواهید که سیب‌زمینی‌ها را برایتان گرم کند و دستگاه به صورت اتوماتیک روشن شده و در زمان معین سیب زمینی‌ها را برایتان گرم می‌کند.

ساعت دیواری آمازون

ساعت دیواری اکو آمازون هم 30 دلار قیمت دارد و از یک صفحه 10 اینچی و باتری تشکیل شده است. ظاهر این ساعت به ساعت‌های دیواری کلاسیکی که در مدارس دیده‌ایم شباهت دارد و 60 چراغ ال‌ای‌دی دور تا دور ساعت قرار داده شده است. این ال‌ای‌دی‌ها در اصل در مکان‌هایی که عقربه ساعت قرار داشته باشد روشن می‌شوند. ضمنا اگر عقربه ثانیه شمار را هم به ساعت اضافه کنید یک چراغ ال‌ای‌دی دیگر هم برای آن روشن روشن خواهد شد. همچنین تنظیم ساعت به‌طور خودکار تنظیم می‌شود و نیازی به جلو یا عقب کشیدن ساعت نیست. این ساعت هم البته مستقیما به دستیار صوتی الکسا مجهز نشده و از طریق بلوتوث به دیوایس‌های اکو متصل می‌شود و از این طریق می‌توانید از تایمر الکسا بر روی آن استفاده کنید. بنابراین پس از تنظیم تایمر یک سری از ال‌ای‌دی‌ها به منظور نمایش زمان باقی‌ مانده بر روی ساعت روشن می‌شوند. ضمنا پس از به اتمام رسیدن تایمر، ساعت یک آلارم به خصوص پخش می‌کند.

معرفی این چنین دیوایس‌هایی توسط آمازون نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد حضور پررنگ‌تری در منازل کاربران داشته باشد و در زمینه وسایل هوشمند و در کل خانه هوشمند هم پیشتاز باشد.

منبع: ونچربیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا