تکنولوژی

گوشی منعطف سامسونگ چه زمانی رونمایی می‌شود؟

سامسونگ بار دیگر تمایل خود را برای معرفی نخستین گوشی با صفحه نمایش قابل انعطاف در جهان را نشان داده و البته تاکید کرده گوشی آینده این شرکت یعنی Galaxy S10 اولین گوشی نسل پنجم این شرکت نخواهد بود.

دی جی کوه رییس این شرکت کره‌ای در جلسه‌ مطبوعاتی که برای روزنامه‌نگاران کره‌ای در حاشیه رویداد معرفی گلکسی نوت ۹ برگزار شد گفت که این شرکت روی توسعه نوآوری‌های پذیرفته شده تمرکز کرده است و البته نمی‌خواهد عنوان نخستین تولید کننده این نوآوری‌ها را  از دست بدهد. 

اشاره به او گوشی منعطف بود خود او در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار ایده ایجاد یک گوشی هوشمند که قابلیت تا شدن از وسط را داشته باشد مطرح کرد. در ماه ژانویه گفته شد که این گوشی در سال ۲۰۱۸ رونمایی می‌شود اما بعدا مشخص شد که سامسونگ رونمایی از آن را تا سال ۲۰۱۹ و آماده شدن کامل آن به تعویق انداخته است. 

رقبای سامسونگ یعنی ال و هواوی و ال جی هم به دنبال عرضه گوشی با صفحه نمایش قابل انعطاف هستند. 

مدیر سامسونگ اما گفته است که زمان رونمایی از گوشی تاشو چندان د ور نیست و این شرکت تاکنون بسیاری از موانع مربوط به دوام و کیفیت این گوشی معرفی نشده را برطرف کرده است. 

به گفته وی گوشی همراه تاشو سامسونگ تنها یک گوشی نخواهد بود بلکه یک سری گوشی خواهد بود.

مدیرسامسونگ همچنین شایعات مربوط به بررسی ترکیب سری Galaxy S و Galaxy Note را رد کرد در کوتاه مدت برنامه‌ای برای تغییر رونمایی از گوشی‌های سری S در نیمه نخست و سری نوت در نیمه دوم سال نداریم. 

شرکتهای تلفن همراه سال آینده را سال 5G در دنیا نامیده‌اند و احتمالا شاهد مدل‌های متعددی خواهیم بود به گفته مدیر سامسونگ این شرکت با اپراتورهای محلی برای عرضه نخستین گوشی 5G کار می‌کند هرچند به گفته او گلکسی اس ۱۰ یعنی گوشی آینده پرچمدار این شرکت همان اولین گوشی 5G نخواهد بود و احتمالا سامسونگ یک مدل جداگانه را برای انطباق با نسل پنجم موبایل معرفی خواهد کرد. 

سامسونگ در بازار تلفن همراه جهان همچنان پیشتاز است هرچند حالا در رده دوم هواوی را به عنوان نزدیک ترین رقیب دارد. این شرکت اعلام کرده که در بازارهای نوظهور مانند هند، آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی برنامه‌هایی را برای فعالیت دارد.

منبع:‌ZDnet

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.