تکنولوژی

پنج باور اشتباه درباره شارژکردن آیفون

شما تنها نیستید، همه مایلند از باتری آیفون خودشان تا حد ممکن استفاده ببرند. از بین رفتن باتری گوشی و کاهش زمان شارژ یکی از بزرگترین دردسرهای کاربران اپل  طی سال‌های اخیر بوده است. در مورد چگونگی نگهداری از باتری آیفون هم مطالب بسیاری نوشته شده است یا توصیه‌های غیر تخصصی زیادی از سوی دوستان و آشنایان به کاربران ارایه می‌شود که عمده آن‌ها بیشتر باعث کاهش سریع‌تر عمر باتری شده است. 

در این مطلب به ۵ نکته مهم و شاید باور غلط درباره عمر باتری آیفون اشاره می‌کنیم نکاتی که ممکن است به دلایلی کاربران دقیقاً تا امروز مخالف آن راعمل می‌کردند و همین باعث ضربه پذیر شدن باتری دستگاه آنها شده است.

 

۱ – بستن اپلیکیشن ها باعث کاهش مصرف باتری نمی شود

بسیاری تصور می‌کنند با بستن اپلیکیشن‌ها میزان مصرف انرژی دستگاه نیز کاهش می یابد، این اما باور اشتباهی است. در واقع بستن اپلیکیشن ها و باز کردن آنها می تواند باعث افزایش مصرف انرژی نیز بشود این چیزی است که خود اپل به طور رسمی به کاربران اعلام کرده است.

 

۲ شارژ کردن باتری در طول شب به باتری آسیب نمی زند

برای سال‌ها کاربران تصور می کردند که شارژ کردن باتری در طول شب یا به اصطلاح بیش از حد شارژ شدن دستگاه  باعث صدمه به باتری دستگاه می شود. هرچند ممکن است این موضوع در طی سالهای گذشته درست بوده باشد اما امروزه دیگر این باور صحیح نیست. به دلیل اینکه باتری های آیفون امروزه دارای یک سیکل یا چرخه عمر هستند و هر بار که شما آنها را شارژ می کنید یک چرخه از عمر مفید آنها کاسته می‌شود. به این ترتیب اگر دستگاهی به صد درصد شارژ برسد بعد از آن اتفاقی نخواهد افتاد بنابراین از این به بعد با خیال راحت آیفون خود را در طول شب شارژ کنید و نگران نباشید.

۳-  تعویض باطری ۲۹ دلاری راه حل همه نیست

سال گذشته یک رسوایی در ارایه نرم‌‌‌افزاری که باعث کاهش سرعت گوشی‌های قدیمی می‌شود باعث شد تا اپل فراخوانی صادر کند و بر اساس آن از دارندگان برخی سری های آیفون بخواهد تا دستگاه خود را به فروشگاه اپل ببرند و در ازای ۲۹ دلار باتری آن را تعویض کنند. واقعیت این است که این کار برای برخی از گوشی ها ممکن است باعث بهبود مشکلات شارژ باتری آن ها شود اما نه همه ی گوشی ها. اگر دسترسی به اپل استور دارید می توانید گوشی خود را به آنها نشان بدهید و آنها به شما خواهند گفت که آیا باتری دستگاه شما نیاز به تعویض دارد یا خیر. برای چک کردن میزان سلامت باتری آیفون می‌توانید از بخش تنظیمات بخش سلامت باتری را چک کنید. 

Settings > Battery > Battery Health (Beta)

اگر چنین چیزی را در بخش تنظیمات آیفون خودتان نمی‌بینید احتمالاً باید سیستم عامل خودتان را بروز کنید اپل اعلام کرده در صورتی که حداکثر ظرفیت باتری شما در این بخش تنظیمات کمتر از ۸۰ درصد باشد شما می توانید برای تغییر باتری اقدام کنید.

 

۴- خاموش کردن وای فای و بلوتوث باعث کاهش عمر باتری نمی شود

به طور سنتی همه تصور می کنند باخاموش کردن بلوتوث یا وای فای میزان مصرف باتری دستگاه کاهش پیدا می‌کند، اما این با حقیقت فاصله دارد. اپل اتفاقا توصیه کرده در صورتی که دسترسی به وای فای دارید بهتر است دستگاه خود را به  شبکه متصل کنید تا اینکه از شبکه سلولار به اینترنت متصل شوید.

 

۵- تنظیم دستی  نور صفحه نمایش لزوما خوب نیست

بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که به جای استفاده از تنظیمات خودکار روشنایی صفحه نمایش بهتراست خودشان به طور دستی روشنایی گوشی را تنظیم کنند. اینکه روشنایی کمتر باعث کاهش مصرف انرژی می‌‌شود باور درستی است اما نکته این است که ممکن است خیلی اوقات برگرداندن تنظیم روشنایی را فراموش کنید و در هنگامی که تنظیم روی روشنایی زیاد قرار دارد این باعث شود که باتری بیشتری مصرف شود به همین دلیل تنظیم دستی صفحه نمایش لزوما خوب نیست.

 

منبع

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.