تکنولوژی

فرصت‌های تریلیون دلاری آمازون در بازار دنیا

طبق ادعای موسسه «دی.ای دیویدسون»، در حال حاضر یک بازار 2 تریلیون دلاری وجود دارد که آمازون فرصت در اختیار گرفتن آن را دارد.

تام فورت روز گذشته در گزارشی که منتشر کرد، گفته بود که طبق تخمین‌های این موسسه، در حال حاضر بین 8 تا 10 بازار تریلیون دلاری در سراسر دنیا وجود دارند که آمازون می‌تواند به آنها ورود کند. در حال حاضر 2 بازار که آمازون می‌تواند انها را در دست بگیرد بازار «پمپ بنزین‌ها» و «خدمات سفر» هستند. او در ادامه گفت: «شرکت آمازون تاریخچه درخشانی در حل مشکلات پیچیده لجستیکی دارد. آمازون از لحاظ مالی در حال حاضر به دنبال فرصت‌هایی است که بتواند سود خالص قابل توجهی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد.»

این تحلیلگر در ادامه صحبت‌های خود گفت که در حال حاضر 10 درصد درآمد شرکت «Costco» از طریق پمپ‌ بنزین‌ها به دست می‌آید. حال شرکت آمازون می‌تواند مثلا برای استفاده مشتریان پرایم خود از این پمپ بنزین‌ها تخفیف در نظر بگیرد و همچنین می‌تواند فروشگاه‌های متعدد آمازون را در این پمپ بنزین‌ها برای خرید مشتریان راه‌اندازی کند و از این طریق علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات مشتریان، سود بسیار هنگفتی را هم به‌جیب بزند. ضمنا این موسسه معتقد است آمازون می‌تواند از مدل کسب درآمد شرکت Costco در بخش سفر هم استفاده کند و در زمینه سفرها، اجاره خودرو و تفریحات برای کاربران خود تخفیفات متعددی در نظر بگیرد. فورت در اینباره نوشت: «آمازون نه تنها می‌تواند بلیط هوایپما و قطار را به‌فروش برساند بلکه می‌تواند هتل‌های مناسب را هم به مشتریان خود پیشنهاد کند و در کل هرچیزی را که مسافرین در طول سفر به ان نیاز دارند به آنها ارائه دهد.»

این موسسه تخمین زده در صورت ورود آمازون به این بخش، این شرکت می‌تواند در یک دوره 12 تا 18 ماهه، ارزش شرکت خود را به ازای هر سهم 2200 دلار افزایش دهد و به سود تریلیون دلاری در این بخش دست پیدا کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن