تکنولوژی

لیست حمایت‌های وزارت ارتباطات از پیام‌رسان‌های بومی

 رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت که حمایت از 7 پیام رسان بومی سروش، گپ، آی گپ، بله، بیسفون، ویسپی و ایتا در دستور کار وزارت  ارتباطات قرار گرفته که شامل اعطای 5 میلیارد  تومان وام وجوه اداره شده، 5 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند  داخلی، واگذاری فضای مکانی برای قراردادن سرور و … است. 

حمید فتاحی در گفت و گویی که روی سایت وزارت ارتباطات منتشر شده این حمایت را وظیفه وزارت ارتباطات عنوان کرد تا به گفته وی فضا را به نفع پیام رسانه‌های بومی و به نفع دانش داخلی و نیروی  انسانی داخلی تغییر دهند.

به گفته فتاحی تاکنون 4 پیام رسان وام پنج میلیاردتومانی را دریافت کرده‌اند و دو درخواست نیز در مرحله اداری دریافت قرار دارد و سایر امکانات نیز در حال انجام است. 

به جز این برخی حمایت‌های مصوب سخت‌افزاری نیز به گفته رییس شرکت زیرساخت در اختیار پیام‌رسان‌های بومی قرار گرفته از جمله آن‌ها واگذاری 50 سرور است. 

وی افزود حمایت از پیام‌رسان‌های بومی ادامه دارد اما اعتقاد داریم مشکل پیام رسان‌ها فنی نیست بلکه مشکل اعتماد و اقبال عمومی کاربران است که وظیفه وزارت ارتباطات نیست. فتاحی با بیان اینکه اگر اعتمادسازی رخ ندهد، بهترین سیستم فنی را هم بیاورید و حتی از سر انحصار و زور کاربر جذب شود، ماندگاری ندارد. 

به گفته فتاحی ارایه سرور و دیتاسنتر و دیگر حمایت‌ها نیز در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا