تکنولوژی

کشف یک ایراد جدی در مک‌بوک‌های 2018

طبق گزارش‌های مشاهده شده در انجمن‌های آنلاین مک‌بوک‌های اپل، برخی ار دارندگان مک‌بوک‌های 2018 به تازگی با ارورهای «کرنل» متعدد مواجه می‌شوند که گفته می‌شود در برخی از موارد این ارور 2 بار در روز نمایش داده می‌شود.

ارور کرنل، یک خطای کامپیوتری بسیار جدی است و زمانی که سیستم یک ایراد سیستمی داخلی سنگین را شناسایی می‌کند و قادر به رفع آن نیست، پیغام خطای کرنل را نمایش می‌دهد و در ادامه کاربر را مجبور به ریبوت کردن سیستم می‌کند تا از این طریق احتمال از بین رفتن بخش اعظمی از دیتا را تا حد ممکن کاهش دهد.

ظاهرا ارور کرنل در حال حاضر تنها تعداد کمی از مک‌بوک‌های 2018 را آلوده کرده است. این درحالی است که اپل به‌تازگی یک آپدیت جهت رفع ایراد مک‌بوک‌های جدید را منتشر کرده بود. بسیاری از دارندگان مک‌بوک پرو 2018 در گزارشات متعدد اعلام کرده بودند دمای دستگاهشان در برخی از موارد بیش از حد بالا رفته و باعث ایجاد وقفه در عملکرد صحیح پردازنده و دستگاه شده است. اپل با انتشار یک آپدیت تعمیراتی این ایراد را که در سیست مدیریت گرمای دستگاه وجود داشت رفع کرد.

حال وبسایت «دیجیتال ترندز» هم در گزارش اخیر خود ادعا کرده که برخی از دارندگان آی‌مک پرو هم با ارور کرنل مواجه شده‌اند و گفته شده احتمالا این ایراد به دلیل به‌کارگیری چیپ T2 در این دستگاه‌ها است. چیپ T2 تنها در مک‌بوک‌ پرو 2018 و آی‌مک پرو اپل به‌کارگرفته شده و تنها این دو دستگاه با ارور کرنل مواجه شده‌اند. اپل در واکنش به این گزارش‌ها اعلام کرده که در حال بررسی دقیق این ارور بوده و از کاربرانی که با ارور کرنل مواجه شده‌اند خواسته که سیستم‌عامل خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده و با سرویس «AppleCare» تماس بگیرند.

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.