تکنولوژی

کاهش احتمالی فروش آیفون در سال 2018

سه‌شنبه آینده قرار است کمپانی اپل گزارش مالی 3 ماهه اول سال 2018 را اعلام کند و حال تمام توجهات به سمت ارقام این گزارش جلب شده و همه منتظرند تا ببینند اپل در این دوره 3 ماهه چند دستگاه آیفون را به‌فروش رسانده است.  با اینکه در این دوره 3 ماهه اپل هیچ مراسم و رخدادی را برگزار نکرده اما از آنجایی که در تمام طول این دوره شرکت اپل توانسته آیفون به‌فروش برساند، ارقام این گزارش مالی از اهمیت بالایی برای وال‌استریت برخوردار است. اگر به یاد داشته باشید آیفون 10 حتی در اواسط سه‌ماهه آخر سال 2017 آماده فروش نبود.

در عین حال، برخی از تحلیلگران صنعت و بازار تکنولوژی انتظارشان از این دوره را به‌مقدار قابل توجهی کاهش داده‌اند. آخرین تحلیل از فروش آیفون 10 توسط شرکت تحقیقاتی Canalys منتشر شد. این موسسه احتمال داده که میزان فروش آیفون 10 در 3 ماهه اول سال 2018 احتمالا حدود 14 میلیون دستگاه بوده و تعداد آیفون‌های به فروش رفته در 3 ماهه آخر سال 2017  را 29 میلیون دستگاه تخمین زده است.

البته Canalys تنها موسسه‌ای نیست که کاهش احتمالی تقاضا برای آیفون 10 را پیش بینی کرده. ماه گذشته موسسه Citi یک گزارش تحقیقاتی را منتشر کرد که در آن ادعا کرده بود فروش آیفون در سه‌ماهه اول سال 2018 احتمالا به 14 میلیون دستگاه کاهش خواهد یافت و این رقم در سه‌ماهه دوم سال حتی تا 7 میلیون دستگاه هم کاهش پیدا خواهد کرد.

اگرچه اپل در ساخت محصولات با کیفیت و جلب رضایت مشتری در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد اما با این حال حقیقت این است که قیمت پرچمدار جدید این شرکت کمی فراتر از توان خرید بسیاری از دوستداران آیفون است. با این وجود اپل طبق گزارش‌ها قصد دارد در رخداد سپتامبر سال 2018 این مشکل را تا حدودی برطرف کند. گفته می‌شود اپل در این مراسم قرار است از آیفون 6.1 اینچی بدون حاشیه اطراف صفحه نمایش رونمایی کند. در این مدل قرار است به‌جای پنل گران قیمت اولد سامسونگ از پنل ارزان قیمت ال‌سی‌دی استفاده شود تا از این طریق قیمت آیفون تا حدودی کاهش پیدا کرده و افراد بیشتری قادر به خرید آیفون‌های جدید شرکت اپل باشند.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن