تکنولوژی

تنسنت موزیک، غول موسیقی آنلاین چین وارد بورس می‌شود

تنسنت موزیک (Tencent Music) بزرگترین شرکت موسیقی آنلاین چین خود را برای یکی از بزرگ‌ترین عرضه اولیه سهام به صورت عمومی ( IPO) یا همان ورود به بورس آماده می‌کند. عرضه‌ای که گفته می‌شود ارزش این شرکت را به ۲۵ میلیارد دلار می‌رساند. 

این عرضه عمومی سهام اما احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ انجام خواهد شد و بدون شک با نیم نگاهی به عرضه موفق سهام اسپاتیفای در بازار بورس نیویورک انجام گرفته که حدود یک ماه قبل انجام شد. انتظار می‌رود شرکت تن‌سنت هم آمریکا را برای عرضه سهام انتخاب کند هرچند تا آن زمان ممکن است مدیران شرکت تصمیم دیگری بگیرند. 

مرتبط: قیمت‌گذاری عجیب سهام اسپاتیفای در بورس

ماه گذشته بر اساس گزارش وال‌استریت جورنال در جریان یک ارزیابی داخلی ارزش شرکت تنست موزیک ۱۲.۵ میلیارد دلار برآورد شد. در آن زمان اعلام شد که یک تبادل سهام بین دو شرکت اسپاتیفای و تنسنت موزیک انجام گرفت که بر اساس آن اسپاتیفای ۹ درصد سهام تنسنت موزیک را در ازای ۱۰ درصد از سهام خودش مبادله کرد. 

ارزش اسپاتیفای در هنگام عرضه اولیه سهام به ۲۹.۵ میلیارددلار رسید. 

هنوز مشخص نیست که تنسنت موزیک بخواهد سهامش را در بورس نیویورک عرضه کند یا جای دیگر و ارزش این شرکت قبل از عرضه نیز احتمالا نوسان زیادی خواهد داشت. 

بیش از ۵۰ درصد از سهام شرکت تنست موزیک در اختیار شرکت هلدینگ تنسنت قرار دارد. یکی از موفق‌ترین و بزرگترین شرکتهای سرمایه‌گذاری در حوزه تکنولوژی در چین که از جمله صاحب پیام‌رسان مشهور وی‌چت است که امروزه تقریبا نقش اینترنت را در چین بازی می‌کند.

یکی از اپلیکیشن‌های مشهور شرکت تنسنت موزیک QQ Music است. گفته می‌شود این شرکت ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد که البته بخش عمده آنها در چین هستند. 

تنسنت موزیک عمر زیادی ندارد. این شرکت در اواسط سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است. 

مرتبط : 

کمیسیون اروپا خرید شازم توسط اپل را بررسی می‌کند

ویژگی جالب اسپاتیفای در اپلیکیشن ویز 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن