تکنولوژی

آی‌اواس و مک‌اواس ادغام نمی‌شوند

اگر شما هم این تصور را داشتید که روزی از سیستم‌عامل مک‌ اواس بر روی آیپدتان هم می‌توانید استفاده کنید، بهتر است بدانید که تیم کوک این تصور را غیرقابل تحقق اعلام کرده است.

علی‌رغم شایعات درباره اینکه برنامه‌نویسان از این به بعد این اختیار را دارند که اپلیکیشن‌هایی با قابلیت اجرا بر روی هر دو سیستم عامل‌های آی‌اواس و MacOS را بسازند، تیم کوک مدیرعامل اپل در مصاحبه خود با یک مجله استرالیایی اعلام کرد که این دو سیستم عامل دو تجربه متفاوت برای کاربران هستند که بایستی همواره از همدیگر جدا باشند.

او در اینباره گفت: «ما اعتقادی به ضعیف کردن محصولاتمان به منظور کارآمدتر شدن آنها نداریم. هر دو دستگاه مک و آیپد در حال حاضر بی‌نظیر عمل می‌کنند و یکی از دلایل بی‌نظیر بودن عملکرد آنها این است که ما آنها را اینگونه طراحی کرده‌ایم تا آنچه را که انجام می‌‌دهند یا اجرا می‌کنند به بهترین شکل ممکن باشد. حال اگر بخواهیم این دو سیستم‌عامل را با یکدیگر ترکیب کنیم، آن‌وقت شاهد یک جور مبادله دوطرفه خواهیم بود. شاید این مبادله باعث افزایش بهره‌وری سیستم‌عامل و کمپانی اپل بشود اما حقیقتا قضیه این نیست. قضیه این است که اپل می‌خواهد به مردم محصولی را ارائه بدهد که با آن بتوانند دنیا را تغییر دهند یا عشق و احساس خود را بیان کنند و خلاقیت خودشان را آشکار کنند. به همین دلیل این ترکیب دو سیستم عامل که برخی از افراد راجع به آن صحبت می‌کنند بعید می‌دانم آن چیزی باشد که کاربران خواستار آن هستند.»

با اینکه تیم کوک مایل است این دو سیستم‌عامل را جدا از هم نگه دارد، به‌نظر می‌رسد او تمامی دیوایس‌هایش را به یک اندازه دوست دارد و به آنها عشق می‌ورزد. او در اینباره می‌گوید: «من عموما از مک در محل کار و از آیپد در منزل و البته مسافرت استفاده می‌کنم. اما در کل من از تمامی دیوایس‌های اپل استفاده می‌کنم و آنها را دوست دارم.»

به‌نظر می‌رسد شایعات درباره اینکه اپل می‌خواهد هردو سیستم عامل خود را تلفیق کند برای همیشه از بین رفت. البته نباید نادیده بگیریم که در صورت تحقق این شایعات اپ‌استور سیستم‌عامل مک می‌‌توانست سر و سامان قابل توجهی بگیرد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.